VB 2014

Szokásos görög csoda, a ráadásban mentek tovább

Szamarasz a 93. percben büntetőből lőtte tovább Görögországot Elefántcsontpart ellen, Kolumbia lelépte Japánt a labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának záró körében.

Drámai párharcokat hozott a görögök meccse - fotó: AFP

Még nem késő beszállni a hatharom.com nagyszabású ingyenes tippjátékába, ahol 750 ezer forint összértékű nyeremény kerül szétosztásra! Minimum 20 meccsre kell tippelned ahhoz, hogy esélyed legyen a nyereményekre, vagyis még mindig érdemes elkezdeni játszani! A részletekért kattints a vb-tippjáték leírására!

Elefántcsontpart lépéselőnyben, három ponttal a csoport második helyéről várta a záró kört, a görögök rúgott gól nélkül álltak. Az első 25 perc tömény unalomba fulladt, mindössze két kényszerű görög cserét jegyezhettünk fel, előbb Kone, majd Karnezis kapus sérült meg. Az afrikai csapat kezdeményezőbbnek tűnt, de ezzel együtt pontatlanul játszott. Drogba, Gervinho és Yaya Touré próbált túljárni a görög védelem eszén. Az európai csapat a félidő második felében nem csak védekezett, a 33. percben például Holebasz 16 méterről a felső lécet találta telibe. Aztán a 42. percben hatalmasat hibázott az Elefántok védelme, Tioté eladta a labdát a saját térfelének közepén, Szamarisz megszerezte, kapura tört és 14 méterről a kapu közepébe lőtt (1-0). Ezzel a görögök álltak továbbjutásra.

A szünet után Elefántcsontpart gőzerővel támadt, a görögök a kedvenc taktikájukkal operálhattak, védekezhettek és kontrázhattak. Meg is tették, Szalpingidisz löketét Barry védte, majd Karagunisz bombája a felső lécen csattant. A kimaradt lehetőségek után büntetett az afrikai csapat, a 74. percben Gervinho balról passzolt be, Bony nyolc méterről laposan a hálóba lőtt (1-1). Ezzel már az afrikai csapat állt továbbjutásra. A továbbiakban a görögök hajtottak, de úgy tűnt, nem tudnak újabb gólt szerezni. A ráadásban azonban Szamaraszt buktatták a 16-oson belül és a sértett gólra váltotta a 11-est (2-1). Ezzel Görögország a második helyen végzett, és a nyolcaddöntőben Costa Ricával találkozik. A görögök négy éve az Eb-n is hasonló körülmények között jutottak tovább, vagyis ismét csodát tettek.

[1444399] 2014-06-24 22:00:00 Görögország - Elefántcsontpartx;
[1444399] 2014-06-24 22:00:00 Görögország - Elefántcsontpartx
vb-2014

Kolumbia már továbbjutott, ezért José Pekerman néhány kulcsemberét pihentette. Japánt csak a győzelem tartotta életben, de gyorsan hátrányba került. A 16. percben Konno rosszul csúszott be, eltalálta Ramos lábát a 16-oson belül, a játékvezető büntetőt ítélt: Cuadrado a kapu közepébe vágta a 11-est (0-1). Japán az első félidő ráadásában egyenlített, Honda adott be a 16-os jobb oldali csücskétől, Okazaki pedig kilenc méterről a bal sarokba fejelt (1-1).

A második félidő Kolumbiaié volt, az 56. percben kijátszották a japán védelmet, James középről balra tolta a labdát, amit Martinez 14 méterről a hosszú sarokba lőtt (1-2). A hajrában harmadszor is villant Pekerman alakulata, egy kontra végén Martínez újabb gólt szerzett, 11 méterről, jobbról a hosszú sarokba lőtt (1-3) és ezzel még nem volt vége, a 90. percben James megbolondította a teljes japán védelmet és hat méterről, lazán a kapuba emelt (1-4). Kolumbia pazar teljesítményt nyújtott, kilenc ponttal megnyerte a csoportot, és a nyolcaddöntőben Uruguayjal találkozik.