VB 2014

Suárez visszatért, Uruguay nyert, és pont

Uruguay megszerezte első győzelmét a világbajnokságon, Luis Suárez duplájával Angliát győzte le 2-1-re.

Nagyon óvatos volt mindkét csapat, annak ellenére is a vereség elkerülése volt a meccs elején a céljuk, hogy a döntetlen sem lett volna igazán jó egyiküknek sem. Ennek ellenére szerezhettek volna azért gólt: Rooney centikkel hibázta el szabadrúgásból a jobb felsőt, valamint Cristián Rodríguez és Cavani is nagyjából ennyit tévedtek az angol kapu előtt.

Suárez rögtön egy duplával szállította Uruguay győzelmét - Fotó: AFP

Később Rooney nagyon közelről a kapufára fejelt, a vezetést pedig végül Uruguay szerezte meg: a 39. percben kontrára indultak a dél-amerikaiak, noha emberhátrányban voltak. Lodeiro kicsit nehézkesen passzolt Cavanihoz, ő egy kissé nehézkesen találta ki, hogy mit csináljon, de végül szépen ívelt a védők mögé befutó Suárez fejére, aki a jobb felsőbe bólintott. 1-0

Ha te is szeretnél tippelni a vb-re, itt a remek lehetőség. A hatharom.com nagyszabású ingyenes tippjátékán 750 ezer forint összértékű nyeremény kerül szétosztásra. Nincs más dolgod, mint tippelni, és felmarkolni az 50 nagyszerű nyeremény egyikét. A részletekért kattints a vb-tippjáték leírására!

A szünetig és az után sem tudtak reagálni igazán a helyzetre az angolok. Sőt, a második félidőt kifejezetten jól kezdte Uruguay. Újabb gól azonban ekkor még nem született. Gerrardék próbálkozgattak, de nem volt dinamika és összhang a játékukban, amin Roy Hodgson cserékkel próbált javítani. Végül az agilis Rooney a 75. percben tudott egyenlíteni, miután Johnson jobbról középre gyötört labdáját közelről belőtte. 1-1

Uruguay azonban azonnal ritmust tudott váltani, újra veszélyesen kezdett játszani. Végül nem egy kidolgozott akció, hanem némi szerencse hozott újabb Suárez-gólt. Muslera előre vágott labdáját az egyik angol csúsztatta meg, az a Liverpool csatára elé került, ő pedig kissé a jobb oldalról kőkeményen a hálóba vágta. 2-1

A maradék időben az angolok még próbálkozgattak, de nem volt igazán reményük az újabb egyenlítésre. Ezzel Uruguay megszerezte első három pontját, fontos lépést tett a továbbjutás felé, Anglia pedig szinte már ki is esett. A szigetországiaknak Olaszországnak kell nagyon szurkolniuk, hiszen ha a taljánok Costa Ricát és Uruguayt is legyőzik, ők pedig szintén begyűjtik a három pontot Costa Rica ellen, jobb gólkülönbséggel még a 16 közé kerülhetnek.

[1444402] 2014-06-19 21:00:00 Uruguay - Angliax;