Roland Garros

Nem hibáztak a favoritok

Összefoglaltuk a francia nyílt teniszbajnokság hétfői játéknapjának történéseit.

Monfilsnak nem jelentett gondot a Wawrinkát búcsúztató García-López legyőzése. - Fotó: AFP

Nem történt meglepetés a férfi felső ági nyolcaddöntőkben, mind a négy favoritnak tartott játékos sikerrel vette a negyedik körös akadályt. Elsőként az ötödik kiemelt David Ferrer lépett pályára, aki igaz, elveszítette a harmadik játszmát a dél-afrikai Kevin Anderson ellen, azonban a spanyol továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben. Nem töltött sok időt a pályán a címvédő Rafael Nadal, miután 6:1, 6:2, 6:1-gyel "mészárolta" le a világranglista-83. Dusan Lajovicsot. Nem tudott komoly ellenállást tanúsítani a Stan Wawrinkát kiütő Guillermo García-López, így három játszmában alul maradt a hazai kedvenc Gael Monfilsszal szemben. Utolsóként a tavalyi wimbledoni bajnok Andy Murray csatlakozott a legjobb nyolchoz, aki szintén szettveszteség nélkül jutott tovább, azonban így is három órát töltött a pályán, hiszen a spanyol Fernando Verdasco mindegyik játszmában megszorongatta a skót riválisát.

A hölgyeknél szintén papírforma eredmények születtek a hétfői játéknap folyamán. A legszorosabb meccset a 28. kiemelt Andrea Petkovic és a világranglista-148. Kiki Bertens vívta. Több, mint két órán át gyűrték egymást, végül szetthátrányból fordítva tudott diadalmaskodni a német hölgy, aki így 2011 után újra negyeddöntőt játszhat egy Grand Slam-tornán. A bukmékerek által második favoritnak tartott Simona Halep ismét játszmaveszteség nélkül jutott tovább, ezúttal az amerikai Sloane Stephens volt az áldozata. Az első szettben még voltak lehetőségei Stephensnek, azonban a negyedik kiemelt ellenfele mindig jókor talált egy plusz sebességfokozatot, így egy szoros és egy könnyebb játszmában jutott tovább a román klasszis. Nagy csatát vívott Sara Errani és Jelena Jankovics, csak az első felvonásban 85 percig küzdöttek egymással, ami végül 7-6-tal az olaszé lett, aki ezt követően már könnyedén lépett át az egykori világelső szerb ellenfelén, és sorozatban harmadik alkalommal jutott a legjobb nyolc közé Párizsban. A 2009-es bajnok Szvetlana Kuznyecova csatlakozott utolsóként a negyeddöntősök táborához, miután 6:3, 6:4-re verte a 23. kiemelt Lucie Safarovát.