Roland Garros

Djokovics simázott, Sarapova vért izzadt a továbbjutásért

Összefoglaltuk a francia nyílt teniszbajnokság vasárnapi játéknapjának történéseit.

Sarapova a döcögős kezdés után átgázolt Stosuron. - Fotó: AFP

Az idei Roland Garroson először került bajba a 2012-es bajnok Marija Sarapova, miután 6:3-ra elveszítette az első játszmát a 19. kiemelt Samantha Stosur ellen. A világklasszis orosz óriásit küzdött az egyenlítésért, végül 45 perc játék után 6:4-re húzta be a második felvonást. A döntő szettre teljesen elfogyott az ausztrál riválisa, így Sarapova 6:0-val fejezte be a találkozót. A másik három nyolcaddöntős derbin nem voltak ilyen izgalmak, ugyanis a kanadai Eugenie Bouchard, és a két spanyol, Carla Suárez-Navarro illetve Garbine Muguruza is játszi könnyedséggel vette a negyedik fordulós akadályt.

Női nyolcaddöntős eredmények
Eugenie Bouchard - Angelique Kerber: 6-1, 6-2
Ajla Tomljanovic - Carla Suárez-Navarro: 3-6, 3-6
Samantha Stosur - Marija Sarapova: 6-3, 4-6, 0-6
Garbine Muguruza - Pauline Parmentier: 6-4, 6-2

A férfiaknál a Grand Slam-rekorder Roger Federer és a 18. kiemelt Ernests Gulbis vívta a nap mérkőzést. Ahogyan arról korábban beszámoltunk, a balhés lett teniszező 6:7, 7:6, 6:2, 4:6, 6:3 arányban felül múlta a világranglista-negyedik svájci zsenit. A második kiemelt Novak Djokovics viszont nem hibázott, a szerb klasszis játszi könnyedséggel lépet át a francia közönségkedvenc Jo-Wilfried Tsongán. Szintén nem töltött sok időt a pályán a cseh Tomás Berdych illetve Milos Raonic sem, mindketten három játszmában intézték el az ellenfelüket. Utóbbi az első kanadai, aki az Open Érában negyeddöntőbe tudott jutni egy Grand Slam-tornán.