Felkészülés

A franciáktól nyugodtan kezdődhet a vb

A labdarúgó-világbajnokságra készülő Franciaország és Japán is pályára lépett kedden. A gallok fölényesen verték Norvégiát.

Debuchynek (fehérben) és társainak nehezebb dolga lesz a vb-n - fotó: AFP

A világbajnokságra készülő japán válogatott 1-0-ra nyert a ciprusi csapat ellen. A Szaitamában megrendezett mérkőzés egyetlen gólját Acuto Ucsida szerezte, a Schalke 04-nél Szalai Ádám csapattársa a 43. percben talált a kapuba. A japánok a görögökkel, a kolumbiaiakkal és az elefántcsontpartiakkal szerepelnek azonos csoportban a brazíliai tornán.

Franciaország Norvégiát fogadta Párizsban és jókora fölényben játszott. A 15. percben Paul Pogba révén megszerezte a vezetést, a gól szépséghibája az volt, hogy lesállás előzte meg. A szünet után már hibátlan gólokkal villantak a franciák, Olivier Giroud duplázott, Remy egyet vágott, 4-0 lett a vége. A franciák Svájccal, Ecuadorral és Hondurasszal szerepelnek egy csoportban a vb-n és szövetségi kapitányuk, Didier Deschamps szerint nincs esélyük az aranyéremre. Pedig egész jól pörögtek...