Golf

11 éves lányka indulhat a US Openen

Címkék:

Minden idők legfiatalabb indulója lehet a golfozók idei US Openén az alig 11 éves Lucy Li.

Egy mindössze 11 esztendős fiatal golfozó, Lucy Li okozott hatalmas szenzációt az Egyesült Államokban, miután egy kaliforniai verseny megnyerésével kvalifikálta magát az idei US Openre. A San Franciscóban található Half Moon Bayben rendezett tornán Li összesen 142 (74 + 68) ütéssel ért körbe a két nap során, így hétütéses előnnyel nyerte meg a versenyt. Ezzel indulási jogot szerzett a június 19-22. között Észak-Karolina államban sorra kerülő tornára, amelyet egy héttel a férfiak major versenye után, ugyanazon a pályán rendeznek.

Az amatőr státuszú játékos ezzel alaposan megdöntötte a US Open eddigi korrekordját, amelyet 2007 óta Lexi Thompson tartott, aki akkor 12 éves négy hónapos és tizennyolc napos korában vett részt a versenyen - igaz egyes adatok szerint 1967-ben egy tíz éves lány is indult már amatőrként a US Openen. Thompson egyébként azóta a nemzetközi felnőtt mezőny egyik elismert tagja lett és jelenleg a hatodik helyen áll a világranglistán. Neki ugyanakkor a US Open előtt még bőven lesz versenye, így például a hétvégén az Airbus LPGA Classic névre hallgató viadal is, ahol ő a harmadik számú esélyes. Lexi Thompson sikerére a bet365 9,00-szeres pénzt kínál jelenleg, nála alacsonyabb szorzóval csak a két favorit, Stacy Lewis (6,00) és Inbee Park (8,50) rendelkezik.