Női kézilabda NB I

Zsinórban hetedszer bajnok a Győr, és beérte a Fradit

A Győri Audi ETO KC 30-25-re legyőzte az FTC-Rail Cargo Hungariát a női kézilabda NB I-ben, így 2-0-ra megnyerte a döntős párharcot. Az ETO a tavalyi évhez hasonlóan triplázott, a Bajnokok Ligája és a Magyar Kupa után a bajnokságot is behúzta.

Csoportkép a bajnok Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatáról. MTI Fotó: Kovács Anikó

A Győr vasárnap a Népligetben nyert könnyedén, most pedig hazai pályán diadalmaskodott 30-25-re. A vendégek csak a mérkőzés egy-egy szakaszában tudták megközelíteni Ambros Martin együttesét, amely a találkozó végére teljesen felőrölte a fővárosi zöld-fehéreket.

A Győri Audi ETO KC - akárcsak tavaly - idén is triplázott: az NB I-es siker előtt korábban megnyerte a Magyar Kupát és a Bajnokok Ligáját is. A Győrnek 1957, 1959, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 után ez a 11. bajnoki címe, amivel behozta az örökrangsorban a Ferencvárost.

Női NB I, döntő, 2. mérkőzés:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 30-25 (16-11)
Győr, játékvezetők: B. Pech, Vágvölgyi

GYŐR: Herr O., Lunde (kapusok), Amorim 3, Bognár-Bódi 3, Bulatovics 2, Görbicz 4 (2), Hornyák Á., Hornyák D., Korsós 1, Kovacsics 7 (1), Löke 7, Orbán 1, Sirián, Soós 2, Szepesi, Tervel. Edző: Ambros Martin.
FTC: Abramovics, Szikora (kapusok), Cifra 2, Kovacsicz, Pena 7 (2), Steinbach 1, Such 1, Szamoránsky 2, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 2, Tomori 7 (3), Vérten, Zácsik 3. Edző: Elek Gábor.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 8/5

A párharcot 2-0-s összesítéssel a Győr nyerte.

Ugyan a találkozó elején még a vendégek vezettek 2-1-re, a győriek egy 6-0-s sorozattal a tizedik percre megnyugtató előnyre tettek szert (7-2). Ettől kissé túlzottan is magabiztossá vált a csapat, a Ferencváros pedig ezt kihasználva egy gólra feljött (9-8). A hazaiak ezt követően kétszer is emberelőnybe kerültek, ezeket ki is használták, és a szünetre ismét megléptek (16-11).

A második félidőt kiválóan kezdte a Ferencváros, három gólra felzárkózott, azonban Kovacsicz kiállítása miatt ismét emberhátrányba került, ezt követően pedig Penának is le kellett ülnie. A Győr ezekben a percekben magabiztosan játszott, és újra ötgólosra duzzasztotta a különbséget (20-15). A hajrára a fővárosi zöld-fehérek elfáradtak, így a hazaiaknál már az általában kevesebb lehetőséget kapó játékosok is pályára léphettek, és a végén még az idény végén távozó játékosokat is "megtapsoltatta" Ambros Martin.