Kézilabda

Nincs meglepetés, Szeged-Veszprém a kupadöntőben

A papírformának megfelelően az MKB-MVM Veszprém és a Pick Szeged együttese jutott be a Magyar Kupa döntőjébe, miután mindkét csapat fölényes győzelmet aratott a szombati elődöntőben.

A Pécsen megrendezésre kerülő négyes döntő első mérkőzését a címvédő veszprémiek és a Gyöngyös csapata játszották. Antonio Carlos Ortega alakulata már a 10. percre négygólos előnyt harcolt ki magának, majd a mérkőzés további részében fokozatosan növelte előnyét, majd a szünetben 20-11-es veszprémi vezetést mutatott az eredményjelző. A fordulás után sem változott a játék képe, de érezhetően a bakonyiak már a fináléra is tartalékoltak, így végül 35-23-ra nyert a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében is érdekelt MKB. A veszprémiek közül Uros Vilovszki és Iman Jamali bizonyult a legeredményesebbnek, mind a ketten 5-5 góllal terhelték meg a Gyöngyös hálóját.

A másik elődöntőben a Pick Szeged és a Tatabánya feszült egymásnak. Annak ellenére, hogy az előzetes várakozás szerint ebben a párharcban szoros(abb) küzdelem is benne volt a pakliban, Juan Carlos Pastor együttese rendkívül magabiztosan kvalifikálta magát a döntőbe. Ugyan a találkozót jobban kezdte a Tatabánya, a 20. percben a Szeged utolérte ellenfelét és onnantól kezdve nem is engedte ki a kezéből a vezetést. A szünetre 15-11-es szegedi vezetéssel mentek pihenni a csapatok, majd a fordulás után még egyértelműbbé tette erőfölényét a Pick csapata, amely végül 32-23-as győzelemmel masírozott be a döntőbe. A Tisza-partiak legjobbja a hat gólig jutó Jonas Larholm volt, a hosszú sérüléséből visszatérő Garcia Parrondo két találatot szerzett a mérkőzésen.

A döntőre vasárnap 12.50 perckor kerül sor, míg a harmadik helyért 10.30 perckor mérkőznek meg a csapatok.