Egy emberrel nem lehet - szinte csak a bíró tartotta meccsben a Zenitet

Idegenben aratott kétgólos győzelmet a Borussia Dortmund a Zenit ellen, ezzel közel került a továbbjutáshoz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Az első veszélyesebb lehetőség a Zenité volt, de már a negyedik percben vezetett a Dortmund. Reus tört kapura, erőszakos volt, nem tizenegyest, hanem gólt akart, így Mhitarjan elé tudta kotorni a labdát, a középpályás pedig belőtte. 0-1

Egyetlen perccel később Mhitarjan jobbról adott be, Großkreutz lekészítette a játékszert, Reus pedig ezúttal maga fejezte be az akciót. 0-2

Összességében simán nyert a Dortmund

Néhány perccel később le kellett cserélnie a megsérülő Arsavint Luciano Spallettinek, azaz csak szaporodtak a hazaiak gondjai. A folytatásban nem sok közük volt a meccshez, a BvB játékosai gyorsabbak és szervezettebbek voltak, sokkal több lehetőség volt az ő játékukban. A hazaiaknál szinte csak azon múlott, hogy lesz-e akció vagy sem, hogy Hulk meg tudta-e tartani a labdát két-három ember között. A többiek nem igen tudtak felnőni mellé.

Ennek ellenére a második félidő elején szépítettek a szentpéterváriak. Papasztatopulosz labdavesztése után Hulk - a lesen lévő - Rondónt indította, aki nem tudta begyötörni a játékszert, de a kapufája után Satov megtette ezt. 1-2

Percekkel később Lewandowski Piszczekkel játszott össze, visszakapta középen a labdát, és vissza is állította a kétgólos különbséget. 1-3

A 69. minutumban a játékvezető egy érthetetlen tizenegyest is megadott a Zenitnek, miután Rondón nekiszaladt az egyik védőnek. Hulk bevágta a büntetőt. 2-3

Újabb egy perccel később azonban már megint kettő volt közte, Tyimoscsuk labdát vesztett, Reus Lewandowskihoz passzolt, aki a második gólját is megszerezte. 2-4

A hajrában kissé csapkodóvá vált a játék, emiatt nem is voltak igazi helyzetek, és nem változott az eredmény. A Zenit tehát annyiban megmentette a csoportmásodikok becsületét, hogy hazai csapatként gólt tudott szerezni, de összességében sima vereséget szenvedett, és ugyanolyan távol került a továbbjutástól, mint a Manchester City, a Leverkusen, a Milan és az Arsenal.

[1625217] 2014-02-25 18:00:00 Zenit Szentpétervár - Borussia Dortmundx;
Percről percre: BL_Zenit_Dortmund_2014_02_25x