Australian Open

Li Na harmadik döntőjét már behúzta Melbourne-ben

Az esélyesebb, negyedik kiemelt Li Na egy szoros és egy sima szettben legyőzte a 20. helyen rangsorolt szlovák Dominika Cibulkovát az ausztrál nyílt teniszbajnokság női döntőjében. A 31 éves kínai hölgy karrierje második Grand Slam-trófeáját nyerte meg.

Li (j) elbírta a nyomást - Fotó: AFP

Sok hibával kezdődött az első gém, mindkét hölgy részéről, de az esélyesebb Li Na elvette az outsider szlovák adogatását. A harmadik játékot nagy nehézségek árán behúzta Cibulková, ezzel elkerülte a dupla brékhátrányt. Javult a pozsonyi lány játéka, visszabrékelt - a kínai kettős hibával segítette ehhez -, majd magabiztosan hozta adogatását és már ő volt előnyben (4:3). Továbbra is nagyon idegesek voltak mindketten, rengeteg ki nem kényszerített hibát vétettek (nyolc gém alatt 31-et!), Cibulková sokáig Li rontásaiból élt, aztán 4:4-nél bréklabdát hárított, Linek a szettben maradásért kellett szerválnia. Ez sikerült, sőt, ismét brékelt (6:5), de Cibulková visszajött és kiharcolta a rövidítést. A tie-brékben Cibulková 1-5-ről 3-5-re szépített, de végül elveszítette a nagyon küzdelmes első játszmát.

A kínai gyenge kezdés után hengerelt - Fotó: AFP

A második szett rémálomszerűen folytatódott a 20. kiemelt szlováknak, ellenfele 3:0-ra elhúzott. Ugyanakkor a játék színvonala sokat javult, Cibulková tenyeres elütésekkel, Lia Na fonák egyenesekkel vétette észre magát. Li egyre kevesebb ki nem kényszerített hibát ütött, a szlovák nem volt olyan dinamikus, mint az első felvonásban. Bár nem adta fel, kétszer is 0:30-ig  jutott ellenfele adogatásánál, de Li elképesztő agresszivitással fordított.

Második GS-trófeáját emelhette a magasba - Fotó: AFP

Li Na 7:6, 6:0-ra győzött, Dominika Cibulková a második szettben kevésbé, de a mérkőzés egészét nézve partnere volt a kínainak. A Roland Garros-bajnok (2011) ázsiai lány 2011-ben és tavaly is döntőt játszott az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, ám sem Kim Clijsters, sem pedig Viktorija Azarenka ellen nem számított favoritnak. Idén viszont egyértelműen esélyesként lépett pályára a fináléban és elbírta a nyomást.