Topfoci

Negyedosztályú csapat búcsúztatta a Saint-Étienne-t, továbbment az Atlético

A negyedosztályú Cannes büntetőkkel búcsúztatta az élvonalbeli Saint-Étienne-t a labdarúgó Francia Kupában a legjobb 32 közé jutásért játszott meccsen.

A siker után felrobbant a cannes-i öltöző - fotó: AFP

Hatalmas blamázst szenvedett el a Saint-Étienne a negyedosztályú Cannes otthonában. Az élvonalbeli gárda hiába vezetett a szünetben 1-0-ra, a hazaiak döntetlenre mentették a meccset, amely hosszabbításba torkolt. A ráadásban nem esett gól, míg a büntetőket a Cannes rúgta jobban, amely ezzel a sikerrel bekerült a legjobb 32 közé. A Paris Saint-Germain bejutott az elődöntőbe a Francia Ligakupában, miután 3-1-re nyert Bordeaux-ban.

Az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében a Lazio a 92. percben fordította a maga javára derbit a Parma ellen. Perea talált be és ezzel a római kékek a legjobb nyolc közé léptek. Az Atlético Madrid Godín és Raúl Garcia találatával verte a Valenciát és 3-1-es összesítéssel abszolválta a nyolcaddöntőt a Spanyol Király Kupában.

ANGLIA, FA-KUPA
a legjobb 32 közé jutásért
INFO Birmingham City–Bristol Rovers 3-0 (1-0)
INFO Bournemouth–Burton 4-1 (2-1)
INFO Charlton Athletic–Oxford United 2-2 (0-2)
INFO Fulham–Norwich City 3-0 (2-0)
INFO Milton Keynes–Wigan Athletic 1-3 (1-0)
INFO Peterborough–Kidderminster 2-3 (1-0)
INFO Plymouth–Port Vale 2-3 (2-1)
INFO Preston North End–Ipswich Town 3-2 (0-0)
INFO Sheffield Wednesday–Macclesfield Town 4-1 (1-0)
INFO Watford–Bristol City 2-0 (1-0)
FRANCIA KUPA
INFO Cannes (IV.)–Saint-Étienne 1-1 (0-1) Továbbjutó 11-esekkel a Cannes
FRANCIA LIGAKUPA
negyeddöntő
INFO Girondins Bordeaux–Paris Saint-Germain 1-3 (0-1)
OLASZ KUPA
nyolcaddöntő
INFO Lazio–Parma 2-1 (1-1)
SPANYOL KIRÁLY KUPA
nyolcaddöntő, visszavágó
INFO Almería–Racing Santander 0-2 (0-0) Továbbjutó a Santander 3-1-es összesítéssel
INFO Atlético Madrid–Valencia 2-0 (0-0) Továbbjutó az Atlético Madrid 3-1-es összesítéssel