Szalai kulcsfigura volt, Neymar triplázott, továbbment a Dortmund

Szerdán nyolc mérkőzéssel zárult a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportköre. A Schalke legyőzte a Baselt és továbbjutott, Szalai Ádám csereként jókora részt vállalt a sikerből.

Szalai Ádám a 31. percben lépett pályára és szinte azonnal kiállítottak róla egy baseli játékost - fotó: AFP

Az E-csoportban a Chelsea egy korai góllal verte a Steauát, a 10. percben jobbról lőtt szögletet az angol csapat, rövid oldalról tovább fejelték, Demba Ba közelről kapura terelte a labdát, ami Georgievskiről került a gólvonal mögé (1-0). José Mourinho együttese a csoport élén végzett. A Schalke-Basel meccs előtt a svájciak egy ponttal előzték meg a németeket. Szalai Ádám csak a kispadon kezdett a hazaiaknál, de korán, már a 31. percben beállt, mert Höwedes megsérült. Egy perccel később a magyar csatárt Ivanov lerántotta 16-os előterében, a svájciak védőjét azonnal kiállították. A szünet után gólokra váltotta az emberelőnyt a Schalke, előbb Draxler talált be, majd Matip lesről növelte a hazai gólok számát. Szalai többször is helyzetbe került, sokat tett a gelsenkircheni csapat sikeréhez. A Chelsea mellett a Schalke jutott tovább, a Basel az Európa Ligában indulhat.

Kőkemény csatát vívott a Napoli és az Arsenal - fotó: AFP

Az F-csoportban bármi megtörténhetett, még az is, hogy a záró kör után három csapat is 12-12 ponttal áll. A Napoli az Arsenalt fogadta, és sokáig nem talált fogást az angol csapaton. Aztán a hajrában Higuaín 16 méterről betalált, majd pár perccel később emberhátrányba kerültek az angolok, Artetát kiállították. Közben Marseille-ből jó hírek érkeztek, ugyanis a Dortmund csak 1-1-re állt a tíz emberrel játszó franciák ellen, és ekkor a nápolyiak voltak a továbbjutók. A német csapat azonban három perccel a vége előtt Grosskreutz révén begyötört egy gólt, és 2-1-re győzött Franciaországban. A Napoli a ráadásban Callejón góljával kettőre növelte az előnyt, de a továbbjutáshoz három gól kellett volna. A Dortmund nyerte a csoportot, az Arsenal a második helyen ment tovább. A Napoli az EL-ben vigasztalódhat, rekordot jelentő 12 ponttal esett ki a sorozatból. A nápolyi meccset Kassai Viktor vezette.

A Portót is elkapta az Atlético - fotó: AFP

A G-csoportban az Atlético Madrid számára már nem volt tétje az utolsó körnek, megnyerte a csoportját, zárásként pedig besegített a Zenitnek. A spanyol csapat Raúl García és Diego Costa góljával 2-0-ra verte a Portót, amely a forduló előtt egy ponttal szorult az orosz csapat mögé. A Zenit Bécsben lépett fel, Kerzsakov góljával a vezetést is megszerezte, aztán a madridi hírekkel együtt szépen elaltatta magát. Az Austria Wien négy góllal büntetett, de a Zenit vállat vonhatott, hiszen így is kvalifikálta magát a legjobb 16 közé. A Porto az EL-ben indulhat.

Neymar mesterhármast vágott - fotó: AFP

A H-csoportban gólparádét tartott a Barcelona a Celtic ellen, 6-1-re győzött. Különösen Neymar volt elemében, a brazil játékos először szerzett gólt a BL-ben, és mindjárt háromszor villant. Nem mellékesen egy gólpasszt is kiosztott, így abszolút róla szólt a Camp Nou-beli csata. A kvartett másik meccse előtt a Milan egy ponttal előzte meg az Ajaxot, vagyis a döntetlen is elég volt számára a továbbjutáshoz. A 22. percben azonban óriási esélyt kapott a holland gárda, Montolivo kiállítása miatt emberhátrányba került az olasz csapat. Hiába, az amszterdamiak nem tudtak élni a lehetőséggel, 0-0 lett a vége. A Barca mellett a Milan ment tovább, az Ajaxnak az EL jut.

Barcelona-Celtic 6-1

Ajax-Milan 0-0