VB 2014

Ronaldo zsenialitása vébét ért, a franciák visszakapaszkodtak és kijutottak

Portugália idegenben is legyőzte Svédországot Cristiano Ronaldo mesterhármasával világbajnoki pótselejtezőn, így kijutott a brazíliai tornára. Franciaország kétgólos hátrányt dolgozott le Ukrajna ellen, Görögországnak a döntetlen is elég volt Romániában. Horvátország idegesen, de behúzta a kötelezőt Izland ellen.

Ronaldo fantasztikusan játszott - Fotó: AFP

A Svédország-Portugália találkozón az első 45 percben jobbára a mezőnyben gyürkőztek a csapatok, egy-egy helyzettel. A második félidő viszont a két zseniről, Zlatan Ibrahimovicról és Cristiano Ronaldóról szólt: a Real Madrid sztárja az 50. percben szerezte meg a vezetést, Ibra bő negyedórával később egalizált. A PSG csatára nem sokkal később zseniális szabadrúgásból megfordította az állást, ám Ronaldo kettővel válaszolt. Mindhárom góljánál nagyszerű kiugratást kapott, Joao Moutinhót és Hugo Almeidát is dicséret illeti. Ronaldo négy góljára Ibrahimovic kettővel válaszolt, a luzitánok 4-2-es összesítéssel váltották meg brazíliai repülőjegyüket.

Sakho (b) elöl-hátul jól végezte dolgát - Fotó: AFP

Franciaországnak nagyon mélyről kellett visszakapaszkodnia, a kijevi 2-0-ás vereség után a francia sajtó és a közvélemény temette a nemzeti csapatot. Didier Deschamps együttese a pályán válaszolt, a kezdő sípszó után nekiment ellenfelének, már a 34. percben ledolgozta a hátrányt. A második gólt lesről rúgta a rengeteget kritizált Karim Benzema, ám pár perccel korábban érvényes gólt vettek el tőle. A második félidőben Huszev ért bele szerencsétlenül Ribéry lövésébe, ez a találat már továbbjutást ért a galloknak, akik végül 3-0-ra nyertek.

Mandzukic (b) gólt lőtt majd kiállították - Fotó: AFP

A pótselejtezőben Horvátország kapta a papíron legkönnyebb ellenfelet, Izlandot , de Reykjavíkban csak kínlódott, a szigetlakók pedig örültek a 0-0-nak. Zárgábban is görcsösen kezdtek Modricék, aztán a 27. percben Mario Mandzukic gólja átszakította a gátat. Később a Bayern München támadóját kiállították, a vendégeknek voltak helyzeteik, de Darijo Srna gólja lezárta a meccset.

Mitroglou szórja a gólokat - Fotó: AFP

Görögország a hazai 3-1-es sikerrel kényelmesen utazhatott a kvalifikációban a magyarokat megelőző románokhoz. Keleti szomszédunk reményeit végképp szertefoszlatta Kosztasz Mitroglou találata. A második félidőben úgy-ahogy küzdött Victor Piturca csapata, Toroszidisz szerencsétlen öngóljával legalább a vereséget elkerülte. Görögország története során harmadszor (1994, 2010) ott lesz a futballvilág legrangosabb seregszemléjén. Mitroglou amúgy bombaformában van, az Olimpiakosz játékosa utolsó tíz mérkőzésén nyolc gólt jegyez.

VB 2014
Európai pótselejtezők
INFO Románia-Görögország 1-1 (0-1), továbbjutott: Görögország, 4-2-es összesítéssel.
INFO Horvátország-Izland 2-0 (1-0), továbbjutott: Horvátország, 2-0-ás összesítéssel.
INFO Svédország-Portugália 2-3 (0-0), továbbjutott: Portugália, 4-2-es összesítéssel.
INFO Franciaország-Ukrajna 3-0 (2-0), továbbjutott: Franciaország, 3-2-es összesítéssel. PROTIPP
[1600923] 2013-11-19 20:00:00 Románia - Görögországx;[1600924] 2013-11-19 20:15:00 Horvátország - Izlandx;[1600921] 2013-11-19 20:45:00 Svédország - Portugáliax;[1600922] 2013-11-19 21:00:00 Franciaország - Ukrajnax;

• INDOKLÁS:

Az odavágón az ukránok nagy meglepetésre 2-0-ra nyertek. Az első találat potya volt, míg a másodikat büntetőből szerezték keleti szomszédjaink. Ezért a franciáknak legalább kettővel kell nyerniük, ha szeretnének kijutni a 2014-es világbajnokságra.

Ez össze is jöhet a Galloknak, hiszen jóval erősebb játékoskeretük van, mint az ukránoknak, továbbá hazai pályán lépnek pályára. A vendégek biztos, hogy védekezésre rendezkednek be, s a franciák egykapuzni fognak a teljes mérkőzés alatt. Ez nem hiszem, hogy célravezető lesz, ráadásul az ellenfél hálója előtt Pjatov áll majd, akiben mindig benne van a hibázás lehetősége. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy mindenkinek az az érdeke, hogy a franciák jussanak ki a vb-re. Gondolok itt a marketing szempontokra, na meg Platinire...

Mindent figyelembe véve nem lennék meglepődve, ha a franciák jutnának tovább, éppen ezért kétgólos hazai sikert várok kedden. Viszont, ha csak eggyel nyernének Riberyék, akkor a feltett tétünk felét visszakapnánk.