Női kézilabda BL

Elgörcsölte utolsó hazai meccsét a Fradi, még meglehet a középdöntő

Idegenbeli kilencgólos veresége után hazai pályán is kikapott az FTC-Rail Cargo Hungaria a Midtjyllandtól a női kézilabda Bajnokok Ligájában. A továbbjutás azonban így sem úszott el.

Hétgólos győzelemért indult harcba a Fradi a rossz gólkülönbség miatt, és a rajt jól is sikerült, az azonban érződött, hogy a mieink nehezebben szerzik a találatokat, mint a vendégek. Különösen 9-6 után, amikor egy nagyon rossz sorozat kezdődött. Tomoriék sok labdaszerzésük ellenére sem tudták lerohanni a dánokat, ők azonban előbb könnyű gólokkal egyenlítettek, majd 12-9-es előnyt is szereztek.

Kemény harc volt, amit túl görcsösen vett a Fradi - Fotó: MTI, Kovács Anikó

Felállt fal ellen lassan, pontatlanul játszott a Ferencváros, mégis gyors lövésekre törekedett, az előkészítetlen, gyenge kísérleteket pedig Englert többnyire könnyen védte. Félidőben így 13-10-re vezetett a Midtjylland, a szünet után pedig még rosszabb következett, 4-5 találatra nőtt a különbség. Semmi nem jött be, rossz döntések követték egymást, ráadásul a játékvezetők is egyre rosszabbul irányították a meccset.

Tomori a 48. percben, tizedik lövéséből szerezte meg első gólját, ezt követően ő, Szucsánszki és Pena dühből remekül kézilabdáztak, de a dánok már nem is foglalkoztak annyira a védekezéssel, mert támadásaik révén is biztonságos távolságot tudtak fenntartani. A meccs vége felé egyre csak csökkent a különbség, de nem tűnt el, egy góllal a Midtjylland győzött, amely így tovább is jutott. A Ferencvárosnak a vele azonos pontszámmal álló Buducsnoszt Podgorica otthonában legalább egy döntetlent el kell érnie a középdöntős szerepléshez.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
B csoport, 5. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria - FC Midtjylland 25-26 (10-13)
Dabas, vezették: Branka Marics, Zorica Masics (szerbek)

FTC: Abramovics, Szikora (kapusok), Cifra 1, Kovacsicz 4, Mészáros, Pena 8, Steinbach, Such, Szamoránsky P. 1, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 5, Tomori 4, Vérten, Zácsik 2
vezetőedző: Elek Gábor
Midtjylland: Englert, Hansen, Egestorp (kapusok), Bejder, Groot 7, Jensen 2, L. Jörgensen 3, S. Jörgensen 3, Rasmussen 5, Sommer, Spellerberg 3, Thorsgaard 1, Troelsen 1, Woller 1
vezetőedző: Helle Thomsen

Lublin (lengyel)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 22-30 (12-13)

Az állás: 1. (már továbbjutott) Midtjylland 8 pont, 2. Podgorica 6 (127-104), 3. FTC 6 (141-132), 4. (már kiesett) Lublin 0
Élő közvetítés: Ferencváros-Midtjyllandx