Magyar Kupa

A Vidi a 117. percben döntött Békéscsabán, kiesett a Paks

A bajnokságban listavezető Videoton Zé Luis 117. percben szerzett góljával nyert a másodosztályú Békéscsaba vendégeként, ezzel bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Magyar Kupában.

A Videoton a hosszabbításban jutott tovább - Fotó: vidi.hu

A bajnoki címvédő Győr a Gyirmót vendégeként aratott háromgólos győzelemmel került a legjobb tizenhat közé. Az élvonalbeli csapatok közül a Paks és a Mezőkövesd búcsúzott szerdán: Horváth Ferenc együttese a másodosztályú Dunaújváros vendégeként kapott ki, míg Véber György csapata a szintén NB I-es Péccsel szemben maradt alul.

A kupában címvédő DVSC-Teva a harmadosztályú ESMTK, a DVTK a szintén NB III-as Cigánd otthonában szenvedett meg a továbbjutásért. Az Újpest hat gólt lőtt a Bajának, a Haladás és a Budapest Honvéd három-három gólt szerezve ment tovább.

Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
ESMTK (III. osztályú) – DVSC-TEVA 1-2 (1-0)
Baja (III.)–Újpest FC 0-6 (0-3)
Biatorbágy (megyei I.)–FSGZ Siófok (II.) 0-2 (0-1)
Egri FC (III.)–Nyíregyháza Spartacus (II.) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 3-4
Cigánd (III.)–Diósgyőri VTK 3-4 (2-1)
Dunaújváros (II.)–MVM Paks 2-0 (1-0)
Kemecse SE (megyei I.)–Budapest Honvéd 1-3 (0-2)
Csákvár (III.)–Szombathelyi Haladás 0-3 (0-2)
Gyirmót (II.)–Győri ETO FC 0-3 (0-1)
PMFC-Matias – Mezőkövesd-Zsóry FC 2-1 (1-0)
Békéscsaba (II.)–Videoton FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-0)