NB I

A Mezőkövesd is pontot rabolt a Ferencvárostól

Az újonc Mezőkövesd ellen sem tudott kimászni a gödörből a Ferencváros, amely a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában 1-1-es döntetlenre végzett a Puskás Ferenc Stadionban. A Pécs ugyanakkor magabiztosan győzött a sereghajtó Kaposvár ellen.

Ulysse Diallo egy pontot megmentett a Ferencvárosnak

Az egész első félidőben a Ferencváros játszott nyomasztó mezőnyfölényben, de a ritka mezőkövesdi gyors ellentámadások is komoly veszélyt jelentettek. A hazaiaknak még büntetőből sem sikerült betalálniuk - Józsi György hibázott -, ellenben a vendégek egy szabadrúgást követően Szalai Vilmos révén vezetést szereztek. (0-1)

A második félidőben mindent egy lapra feltéve rohamoztak a fővárosiak, a Mezőkövesd pedig továbbra is veszélyesen kontrázott, mindkét kapusnak nagy bravúrjai voltak, de a Ferencváros nagy nyomása végül góllá érett, Ulysse Diallo talált be. (1-1) Az egyenlítést követően is jó iramú maradt a meccs, a vendégek pedig hősies védekezésükkel és Horváth újabb védéseivel megtartották a döntetlent.

OTP Bank Liga
12. forduló
INFO Ferencvárosi TC-Mezőkövesd-Zsóry FC 1-1 (0-1)
Puskás Ferenc Stadion, 5000 néző, vezette: Solymosi Péter
Gólszerző: Diallo (68.), illetve Szalai (41.)
Sárga lap: Holman (66.), illetve Kiss M. (26.), Hegedűs Cs. (33.), Farkas B. (44.), Balajti (54.), Szalai V. (72.), Bognár (95.)

Ferencváros: Jova - Jovanovic (Buzsáky, 61.), Gerson (Diallo, 65.), Besic, Bönig - Somália, Gyömbér, Holman, Józsi (Busai, 53.), Jenner - Böde
Vezetőedző: Ricardo Moniz

Mezőkövesd: Horváth T. - Dobos, Hegedűs Cs. (Bagi, 59.), Szalai V., Gévay - Kiss M., Hegedűs D., Bognár I., Pilibaitis, Melczer V. (Farkas B., 37.) - Balajti (Olasz, 85.)
Vezetőedző: Véber György

A Pécs-Kaposvár mérkőzésen gyenge első félidő után csak jobb jöhetett, élvezhetőbbé is vált a játék, elsősorban a feljavult hazaiak jóvoltából. Egyértelmű hazai siker született, a Kaposvár a hajráig telesen veszélytelen volt a kapura.