VB 2014

A legnagyobb vereség a II. világháború óta Hollandiában

A már biztos csoportelső és vb-résztvevő Hollandia otthonában megsemmisítő, 8-1-es vereséget szenvedett a magyar válogatott világbajnoki selejtezőn.

Tudtuk, hogy gyakorlatilag nincs esély, de hogy sikerül beállítani a magyar válogatott legnagyobb vereségeinek gólkülönbségét, arra nem számítottunk. 1908-ban Angliától, 1912-ben olimpián a brit válogatottól, 1941-ben pedig Németországtól kapott ki 7-0-ra a magyar válogatott. A II. világháború óta nem kellett akkora szégyent látnunk, mint ma.

A 3. percben Bruma már gólt fejelhetett volna, de akkor Koman még mentett a vonalról. Aztán a 16. minutumban Janmaat van Persie fejére ívelte a labdát, ő bólintott, Bogdán fura mozdulattal indult a játékszer után, nem is érte el, így az a bal felsőbe hullott. (1-0)

Amszterdami katasztrófa - Fotó: MTI

Szűk tíz perc múlva egy szöktetés után Korcsmár a Manchester United csatára és Bogdán elől is kirúgta oldalra a labdát, onnan visszaemelték, a védelem visszazárása pedig katasztrofális volt, Strootmant senki nem zavarta abban, hogy a jobb felsőbe fejeljen. (2-0)

A 38. percben Lens következett, ő az után lőtt a kapunkba, hogy Korcsmár a feje felett próbált kihúzni egy belöbbölt labdát, de ez röviden sikerült, a csatárt pedig senki nem követte. (3-0)

Még a szünetig meglett a negyedik. Ígéretes támadásunk után holland kontra jött, Lens megforgatta Guzmicsot, Robbenhez passzolt, az ő beadásából van Persie fejelt újra a hálónkba. (4-0)

A második félidő jól indult, bár szerencsénk volt. Dzsudzsák egyébként teljesen veszélytelen beadásába Bruma beleütött, a tizenegyest a Dinamo Moszkva szélsője belőtte. (4-1)

Örömből összesen ennyi jutott, hiszen az 53. percben már Robben fejelte le a labdát egy bal oldali beadás után, a szünetben beállt Elek nem követte a labda nélkül középre betörő van Persie-t, aki harmadik gólját is belőtte. Ezzel a válogatottban a 41. találatát érte el, amivel megelőzte az eddig 40-nel rekorder Patrick Kluivertet. (5-1)

Az igazi kabaré csak ez után kezdődött, a szintén a szünetben beküldött Devecseri egy közepesen sikerült Lens-beadás után fejelt nevetséges öngólt. (6-1)

A hajrában van der Vaart következett, akinek szabadrúgása Vanczák fején pattant meg, így Bogdán mellett a hálóba vágódott a labda. (7-19

Percekkel később Robben szinte ugyanonnan a mieink segítsége nélkül tekert nagyszerűen a jobb felsőbe. (8-1)

Történelmi vereség - ironikus módon a pótselejtezőre matematikai esélyünk még mindig van - Egervári Sándor pedig lemondott a szövetségi kapitányi posztról.

A hatharom.com tippje bejött, hiszen legalább kétgólos vereségre számítottunk a mérkőzés előtt.

VB 2014
Selejtező, D csoport
INFO Hollandia-Magyarország 8-1 (4-0) TIPP
Amsterdam ArenA, 53 ezer néző, v.: Martin Atkinson (angol)

gólszerzők: van Persie (16., 44., 53.), Strootman (25.), Lens (39.), Devecseri (65., öngól), van der Vaart (86.), Robben (90.), illetve Dzsudzsák (47., 11-esből)
sárga lap: De Jong (63.), illetve Devecseri (55.), Németh (63.), Guzmics (81.)

Hollandia: Michel Vorm - Daryl Janmaat, Jeffrey Bruma, Ron Vlaar, Daley Blind - Kevin Strootman (Leroy Fer, 80.), John de Jong, Rafael van der Vaart - Arjen Robben, Robin van Persie (Dirk Kuyt, 61.), Jermain Lens

Magyarország: Bogdán Ádám - Vanczák Vilmos, Guzmics Richárd, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás (Devecseri Szilárd, a szünetben) - Koman Vladimir, Hajnal Tamás (Elek Ákos, a szünetben), Varga József, Dzsudzsák Balázs - Böde Dániel, Németh Krisztián (Nikolics Nemanja, 79.)

INFO Észtország-Törökország 0-2 (0-1)
INFO Andorra-Románia 0-4 (0-1)