US Open

Djokovics és Williams nem ismert kegyelmet

Novak Djokovics mindössze 79 percet töltött a pályán a nyolcaddöntőben, 6:3, 6:0, 6:0-ra győzte le a spanyol Marcel Granollerst az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A szerb világelső Mihail Juzsnijjal találkozik a negyeddöntőben, az orosz maratoni csatában, két perc híján négy óra alatt verte a 2001-es nyertes Lleyton Hewittot.

Juzsnij a pokolból jött vissza - Fotó: AFP

A veterán ausztrál a negyedik felvonásban már 4:1-re is vezetett, hiába, majd az ötödik játszmában 5:2-nél két labdára volt a továbbjutástól, de elbukott a teher alatt, Juzsnyij egyenlített majd behúzta a szettet.

Roger Federer kiesése ellenére is van svájci játékos a legjobb nyolc között: Stanislas Wawrinka remek teljesítménnyel múlta felül az esélyesebb Tomás Berdychet. A kilencedik kiemelt Andy Murrayval mérkőzik meg az elődöntőért, a címvédő szetthátrányból fordított Denisz Isztomin ellen.

Serena 52 percet töltött a pályán - Fotó: AFP

A nőknél is rendeztek nyolcad- és negyeddöntőket az eső miatt megcsúszott programban. Ana Ivanovics világelsőségét idéző játékkal közel állt a bravúrhoz Viktorija Azarenka ellen, végül a fehérorosz harcolta ki a győzelmet. Li Na is ajándékozott egy szettet Jekatyerina Makarovának, nem úgy Serena Williams: a 17. Grand Slam-trófeájára hajtó amerikai extraklasszis 6:0, 6:0-val küldte haza a spanyol Carla Suárez Navarrót. Li Nának minden erejét össze kell szednie a címvédő ellen.

A két világelső, Novak Djokovics és Serena Williams sima győzelmével a hatharom.com tippjei is beváltak.