US Open

Wozniacki elbukott, Federer és Nadal gond nélkül győzött

A korábbi női világelső, Caroline Wozniacki három játszmában kikapott az olasz Camila Giorgitól a US Open tenisztorna 3. fordulójában.

Wozniackinak nem ment a játék az idei Grand Slam tornákon - fotó: AFP

Camila Giorgi két óra 32 percen keresztül játszott Caroline Wozniackival és meglepetésre térdre kényszerítette a dánt. Az olasz hölgy az első szettet még elbukta (4:6), de aztán játékba lendült és 6:4, 6:3-ra győzött.

"Teljesen hirtelen megtalálta a játék ritmusát, az ütései pontosak voltak, elkezdte uralni a meccset - mondta a vereséget követően Wozniacki. - Nyomás alá helyezett és kevésnek bizonyultam. Kockázatos ütéseket vállalt és rendre sikerültek."

Wozniacki nem volt jó formában az idei Grand Slameken, a legjobb eredményét az Australian Openen érte el, ahol bejutott negyedik körbe.

A férfiaknál Roger Federer tönkreverte a francia Mannarinót, mindössze öt játékot engedélyezett neki. Rafa Nadal szintén nem került bajba, Ivan Dodig nem jelentett komoly kihívást a számára.

US Open
New York (34 300 000 dollár, kemény pálya)
Férfiak, 3. forduló
Gasquet (francia, 8.)–Turszunov (orosz) 6:3, 2:6, 6:4, 4:2-nél Turszunov feladta
Federer (svájci, 7.)–Mannarino (francia) 6:3, 6:0, 6:2
Robredo (spanyol, 19.)–D. Evans (brit) 7:6, 6:1, 4:6, 7:5
Raonic (kanadai, 10.)–López (spanyol) 6:7, 6:4, 6:3, 6:4
Tipszarevics (szerb, 18.)–Sock (amerikai) 3:6, 7:6, 6:1, 6:2
Ferrer (spanyol, 4.)–Kukuskin (kazah) 6:4, 6:3, 4:6, 6:4
Kohlschreiber (német, 22.)–Isner (amerikai, 13.) 6:4, 3:6, 7:5, 7:6
Nadal (spanyol, 2.)–Dodig (horvát) 6:4, 6:3, 6:3