Vizes vb

Cseh 100 méter pillangón, Hosszú 200 háton készülhet a döntőre

Cseh László az ötödik legjobb idővel bejutott a döntőbe 100 méter pillangón a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek pénteki versenynapján. Hosszú Katinka is sikerrel járt a 200 méter háton, hiszen a hatodik legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba. Verrasztó Evelyn ugyanebben a számban lemaradt a döntőről. Ugyancsak 200 háton az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter is döntőt úszhat.

Cseh László megjavította országos csúcsát 100 pillangón - Fotó: MTI

Cseh László a számára csalódást jelentő, érem helyett ötödik helyet hozó csütörtöki 200-as vegyesdöntő után 100 pillangón délelőtt is jól úszott, 51.89 másodperccel nem sokkal maradt el 51.77-es országos csúcsától, aztán a délutáni elődöntőben megjavította. A legjobb 16 között a második futamban szerepelt. Rajtja nem sikerült igazán jól, de fokozatosan zárkózott fel, s nagy hajrával negyedikként csapott a célba 51.61-es idővel. Futamában ugyan hárman is előtte végeztek, de az előző nyolcasban csak egy úszó volt nála gyorsabb, így készülhet a szombati fináléra.

"A magyar rekordnak örülök, de ez a mezőny erősebbnek tűnik, mint a londoni olimpiáé. Pörgetni nem tudtam úgy, mint a többiek, viszont nem fáradtam el, holnap a döntőben még tovább szeretném javítani a csúcsot" - mondta Cseh László.

Hosszú Katinka döntőre készülhet 200 méter háton - Fotó: MTI

A katalán fővárosban 200 vegyesen arany-, 200 pillangón bronzérmes Hosszú Katinka a délelőtti 2:08.93 perces egyéni csúcsától alig elmaradva, 2:08.97-tel negyedikként csapott a célba délutáni elődöntős futamában, s ideje összesítésben a hatodik legjobb volt.

"A rajtnál a falról lecsúszott a lábam, emiatt az első ötven nehéz volt, ezáltal pedig az egész verseny is nehéz lett. Fura, de még tanulnom kell ezt a technikát, amit a már gyakorlott hátúszók mind tudnak" - mondta Hosszú.

Verrasztó Evelyn honfitársával ellentétben nem tudta legalább megismételni délelőtti 2:10.86-os produkcióját, az első elődöntős futamban nyolcadik lett 2:11.83-mal, ezzel a 16. helyen végzett.

"Úsztam három elődöntőt, s megyek haza. Ez rémes volt, alig haladtam a végén. Rossz volt az egész" - értékelte teljesítményét Verrasztó.

Bernek Péter inkább egyéni csúcsot javított volna a döntőbe jutás helyett - Fotó: MTI

Az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter, aki a csütörtöki előfutamban 1:57.20 percet, az aznap délutáni elődöntőben pedig 1:57.37-et úszott, 1:58.26-tal zárt a pénteki döntőben úgy, hogy végig a mezőny második felében tempózott.

"El vagyok keseredve, nem értem, miért nem megy az úszás. Inkább javítottam volna egyéni csúcsot, s ne lettem volna döntős..." - mondta Bernek a finálét követően.

A fináléba a nyolcadik eredménnyel jutott be, így végső helyezése gyakorlatilag a papírforma érvényesülése volt, s ha 1:55.88-as országos csúcsát megközelíti, akkor is csak egy hellyel végzett volna előrébb. A számot a hatharom.com tippjének megfelelően az amerikai Ryan Lochte nyerte.