Vizes vb

Hosszú Katinka nyerte a magyar úszósport 21. aranyérmét - Összefoglaló

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen hétfőn, a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek második napján, ezzel a magyar küldöttség első érmét, s a magyar úszósport 21. világbajnoki aranyérmét szerezte meg a katalán fővárosban.

Fotó: AFP

A 24 éves Hosszú - aki tavaly a debreceni Európa-bajnokságon is aranyérmes volt ebben a számban - nagyon magabiztosan diadalmaskodott az esti döntőben, amelyben Jakabos Zsuzsanna hatodikként zárt. Hosszú Katinka győzelmét előzetesen a hatharom.com is megtippelte.

Hosszú délelőtt 100 méter háton országos csúccsal, a második legjobb idővel jutott be az elődöntőbe, később azonban visszalépett a részvételtől, mert a fináléba kerülésért a 200 vegyes döntője előtt kellett volna úsznia. Hosszú 59.40 másodperces ideje azt jelentette, hogy ő lett az első magyar, aki 100 háton egyperces időn belül tudott úszni.

Cseh László szintén 100 háton az esti elődöntőben 54.00 másodperces idővel ért célba, ez futamában a hetedik, összetettben a 13. helyhez volt elég, így Cseh nem került be a fináléba.

Délelőtt Kapás Boglárka országos csúcsot úszva, futamgyőztesként jutott az 1500 méteres gyorsúszás döntőjébe, amelyet kedden rendeznek majd. Ebben a számban egyébként eredetileg Risztov Éva is indult volna, ő azonban szombaton betegség miatt visszalépett.

A női 200 vegyesen kívül három döntőt rendeztek hétfőn, az úszóversenyek második napján. Férfi 100 mellen az ausztrál Christian Sprenger diadalmaskodott, miután óriási hajrával megelőzte a szám világcsúcstartóját, a dél-afrikai Cameron van der Burgh-öt. 50 pillangón megvédte világbajnoki címét a brazil César Cielo Filho. Női 100 pillangón a szám 2009-es világbajnoka, a még mindig csak 19 éves svéd Sarah Sjöström győzött a két évvel ezelőtt Sanghajban is második ausztrál Alicia Coutts, valamint az olimpiai bajnok és világcsúcstartó amerikai Dana Vollmer előtt.

A 16 éves litván Ruta Meilutyte 1:04.35 perces világcsúcsot állított fel női 100 méter mellen, a szám esti elődöntőjében.