Tompa és erőtlen volt az ETO, kettőt kapott a Maccabitól

Könnyűnek találtatott a magyar bajnok a labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörének első mérkőzésén, az Maccabi Tel-Aviv ellen, a Győri ETO hazai környezetben 2-0-ás vereséget szenvedett az izraeli pontvadászat aranyérmesétől.

Harminc esztendő elteltével lépett fel ismét a legrangosabb európai kupasorozat színpadára az ETO, ám a visszatérés nem úgy sikerült, ahogyan azt a Verebes József-féle látványos támadófutballon felnőtt zöld-fehér szimpatizánsok elképzelték. Az első tíz percben esélye sem volt a győrieknek arra, hogy eljussanak a Maccabi kapujáig, az izraeliek letámadása hatásosnak bizonyult, a hazaiak kapujára óriási nyomás nehezedett. A folytatásban kibújtak a szorításból a Pintér Attila eltiltása miatt ezúttal Farkas József által irányított győriek, a játék kiegyenlítetté vált, Varga Roland távoli lövésénél pedig már Juan Pablo kapusnak is akadt munkája. Csakhogy közben a vendégek is próbálkoztak, Eran Zahavi és Omri Altman kísérleténél is bravúrra volt szüksége Lubos Kamenárnak a hárításhoz.

Kamenár kapus (kékben) volt az ETO legjobbja, ez minden elárul a győri mezőnyjátékosok teljesítményéről - Fotó: MTI

A fordulás után a maradék lendület is elfogyott az ETO akcióiból, a Maccabi viszont tovább ostromolta a magyar csapat kapuját. Paulo Sousa fiai erőszakosabban mentek bele a párharcokba, lendületesebben futballoztak a magyar bajnoknál, az izraeliek vezetőgólja a játékrész derekán már a levegőben lógott. Rade Prica fejese centikkel kerülte el a kaput, Maharan Radi lövése után pedig Michal Svecnek kellett kisegítenie kapusát a gólvonal közelében. A 76. percben aztán egy jobb oldali beadás után Barak Itzhaki pörgette fel a labdát a győri tizenhatoson belül, majd Svec mellett fordulásból lőtt a háló jobb oldalába. (0-1)

Lipták Zoltán percekkel később egyenlíthetett volna, de senkitől sem zavartatva pontatlanul fejelt, az elpuskázott egyenlítési lehetőség pedig a hajrában megbosszulta magát. A darabjaira hulló ETO-védelem asszisztálása mellett Gal Alberman lőtt nagy erővel a léc alá Mikha visszagurítását követően. (0-2)

A mérkőzésen kidomborodott a két csapat közti tudásbeli különbség, a kisebb csodával felérő továbbjutás csak akkor harcolható ki a Győr számára, ha Tel-Avivban sokkal koncentráltabban és pontosabban futballozik. És jobban akarja a győzelmet, mint az ETO Stadionban.

UEFA Bajnokok Ligája
2. selejtezőkör
Győri ETO FC-Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0-2 (0-0)
ETO Stadion, 8175 néző, vezeti: Markus Hameter (osztrák)
Gólszerző: Itzhaki (76.), Alberman (90+4.)
Sárga lap: Koltai (31.), Andrics (79.), Lipták (81.), Martínez (90+2.) illetve Prica (21.), Alberman (40.)
Kiállítva: -

ETO: Kamenár - Svec, Takács, Lipták, Völgyi - Pátkai, Kamber, Strestík (Trajkovics, 54.) - Kink (Andrics, a szünetben), Koltai (Martínez, 69.), Varga R.
Edző: Farkas József

Maccabi: Juan Pablo - Yeini, Tibi, Carlos García, Ziv - Radi, Alberman, Zahavi - Itzhaki (Ben Haim, 88.), Prica (Mikha, 74.), Altman (Lugassi, 83.)
Vezetőedző: Paulo Sousa
Élő közvetítés: Győri ETO-Maccabi Tel-Avivx
[1481833] 2013-07-17 20:30:00 Győr - Maccabi Tel-Avivx;
Kiállítva:

Cserék: Sztevanovics (kapus), Wolfe, Dinjar, Mevoungou, Trajkovics, Martínez, Andrics

Cserék: Levi (kapus), Mané, Ben Harush, Lugassi, Mikha, Einbinder, Ben Haim