Universiade

Márton Anita és Szabó Barbara is döntős Kazanyban

A súlylökő Márton Anita és a magasugró Szabó Barbara egyaránt bejutott a döntőbe a Kazanyban zajló 27. nyári Universiade szerdai versenynapján.

Az egyetemi és főiskolai sportolók legnagyobb világversenyének hivatalos honlapja szerint Márton 17,45 méteres lökésével, míg Szabó 1,84 méteres ugrásával jutott be a fináléba.

A kalapácsvető Ozorai Jenny a döntőben 58,04 méterre hajította a szert, ezzel a 13. helyen zárt. A férfi 800 méteres síkfutásban Gutema Emanuel 1:53.46 perces idővel megnyerte futamát, s ezzel bejutott az elődöntőbe. Zsivóczky-Farkas Györgyi a női hétpróbázók mezőnyében négy szám után 3614 ponttal az 5. helyen áll.

A férfi tornászoknál Vecsernyés Dávid nyújtón a hatodik helyen zárt.

A férfi kardcsapat az első mérkőzésén 45-38-as vereséget szenvedett a kínaiaktól, így már a 16 között búcsúzni kényszerült. A sakkozó Dudás Eszter kikapott az orosz Anasztaszija Bodnaruktól, míg a cselgáncsozók közül Bor Barna az abszolút kategóriában a vigaszág negyeddöntőjében esett ki, míg a 64 kilogrammos Majer Tibor helyezetlenül zárt.