Universiade

Kikapott a férfi vízilabda-válogatott

Egy góllal kikapott a házigazda orosz együttestől a Kazanyban zajló Universiadén szereplő magyar férfi vízilabdacsapat.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) tájékoztatása szerint a gyakorlatilag felnőtt Világliga-csapatukkal felálló oroszok 6-4-es félidő után 9-8-ra győzték le Vincze Balázs együttesét, amely pénteken, az első csoportmeccsén 20-3-ra múlta felül Grúziát. A meccs elején elhúztak az oroszok, majd a harmadik negyedben egy gólra felzárkózott a magyar egyetemi csapat, 7-6 lett az állás, sőt, az utolsó periódus elején Erdélyi egyenlített is. Négy perccel a vége előtt a hazaiak ismét előnybe kerültek, de Somogyi Balázs találatával újra egyenlő lett. A győztes gólt aztán Asajev szerezte meg.

Ugyanebben a hatosban szerepel még az ausztrál, a kanadai, a grúz és a japán válogatott. A tornán két csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyikből az első négy jut a negyeddöntőbe. A magyarok legközelebb hétfőn játszanak, akkor Ausztrália lesz az ellenfél.