Konföderációs Kupa

A spanyolok hullámzó meccsen nyertek Nigéria ellen

Spanyolország 3-0-ra legyőzte a rengeteg helyzetet elpuskázó Nigériát a Konföderációs Kupa B jelű négyesének záró fordulójában. A világ-és Európa bajnok csoportelsőként jutott tovább, az elődöntőben Olaszországgal meccsel.

A spanyolok gyakorlatilag továbbjutóként várták a Szuper Sasok elleni ütközetet, a csoportelsőségükhöz egy pont hiányzott. Előzetesen némi esélye az Afrika Kupa győztesének is volt az elődöntőre, ehhez az kellett volna, hogy legyőzze Spanyolországot, vagy Tahiti verje meg Uruguayt. A Furia Roja nyolc Barcelona-játékossal állt ki, Vicente Del Bosque visszatért az Uruguay ellen szerepeltetett, legjobbnak vélt kezdőjéhez egy kivétellel, a gólvonalon Víctor Valdés állt.

Remek iramban kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Iniesta balról, hat méterről lőtt Enyeama kezei közé. A túloldalon egymás után Ideye Brown és Sunday Mba veszélyeztetett. Az újabb spanyol helyzetből gól lett: Xavitól indult az akció, majd Iniesta tette tovább a labdát Jordi Albának, aki balról cselezett befelé, egy védőről kétszer is visszapattant hozzá a labda, nyolc méterről a jobb alsóba gurított (0-1). Nigéria nem adta fel, egyenrangú ellenfél volt, a 11. percben Obi Mikel szalasztott el nagy lehetőséget, 11 méterről nem lőtt első szándékból, Ramos bele tudott vetődni. A 14. percben Akpala lövése gyenge volt, a 20. percben Mba a 16-os előteréből durrantott kapura, Valdés védett a jobb alsónál.

A spanyol ék, Roberto Soldado a 26. percben kissé balról elhibázta a ziccert, a 28. percben jobb oldali beadásból Akpala fejelt veszélyesen, Valdés fogta a labdát. Pár perccel később ismét Soldado hagyott ki ordító helyzetet. A 39. percben Fabregas érkezett a jobb oldali beadásra, de a bal kapufa kisegítette a nigériaiakat. A félidő második felére rendezte sorait az addig hátul kissé pontatlan spanyol gárda. A hosszabbításban Xavi tekert szabadrúgásból a kapus kezébe.

A második felvonás elején sokadszor egyenlíthettek volna a nigériaiak: Musa jobb oldali beadásáról lemaradt Valdés, Akpala pedig nem találta el az üres kaput. Del Bosque érezte, hogy az 1-0 nem életbiztosítás, érkezett David Silva és Fernando Torres, utóbbinak egy perc kellett a gólhoz: Pedro balról ívelt középre, a Chelsea csatára az ötösről vetődve fejelt a hálóba (0-2). A 66. percben Torres 14-ről lőtt, Ogboabonna bele tudott lépni. A 75. percben a csereként beállt Muhammad Gambo 11 méterről tüzelt ziccerben mellé. A félidő második felére teljesen leült a mérkőzés, Stephen Keshi együttesét megtörte a rengeteg kihagyott helyzet.

A 82. percben Mikel 20 méteres lövése suhant el a bal alsó mellett, aztán a végén Jordi Alba adta meg a kegyelemdöfést: David Villa ötven méteres passzal indította a saját térfélről a védőt, aki kicselezte Enyeamát és az üres kapuba helyezett (0-3). A végén Villa próbálkozását hárította Enyeama.

Vicente Del Bosque együttese 3-0-ra győzött, és csoportelsőként masírozott be az elődöntőbe, ahol Olaszország lesz az ellenfele csütörtökön, vagyis megismétlődik a tavalyi Európa-bajnoki döntő.