MotoGP

Óriási spanyol fölény Barcelonában

A lehetséges kilenc dobogós helyből nyolcat hazai versenyzők szereztek meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíján.

A királykategóriában a címvédő, kétszeres világbajnok Jorge Lorenzo győzött két Hondás, az összetettben vezető Dani Pedrosa és Marc Márquez előtt. A hétszeres világbajnok Valentino Rossi a negyedik lett.

Moto2-ben a svájci Thomas Lüthi lett a harmadik, megtörve a totális hispán hegemóniát. Elsőként Pol Espargarót intették le, mögötte Esteve Rabat végzett. Moto3-ban Luis Salom nyert Álex Rins és Maverick Vinales előtt. Salom és Vinales idén valamennyi futamon dobogós helyen zárt.

Az idei hat versenyen MotoGP-ben és Moto3-ban kizárólag spanyol motoros diadalmaskodott, a Moto2-ben kétszer Scott Redding pezsgőzhetett.