Kajak-kenu Eb

Olimpiai bajnokunk Benedek Dalma mögött lett ezüstérmes

Kozák Danuta ezüstérmet szerzett a kajak egyesek vasárnapi 500 méteres versenyében a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon.

A Londonban aranyérmes Kozák remekül kapta el a rajtot és 250 méternél is magabiztosan evezett az élen. Körülbelül 150 méterrel a cél előtt a tavaly nyártól szerb színekben versenyző Benedek megnyitotta a hajrát és megelőzte az Újpest kajakosát. A bronzérem a négyszeres olimpiai bajnok német Katrin Wagner-Augustiné lett. Benedek szombaton 1000 méteren is diadalmaskodott.

Kozákék futama előtt, a nap első döntőjében, a női kenusok 500 méteres kettes számában Lakatos Zsanett és Takács Kincső aranyérmet szerzett a négy párost felvonultató mezőnyben, de a szám a nevezők alacsony száma miatt hivatalosan nem számít bele az Európa-bajnokság küzdelmeibe.

A cseh Martín Fuksa is duplázott C-1-ben, az 1000 m után 500 méteren is győzött. Nagy Péter a hatodik helyen végzett.