VB 2014

Messivel felpörgött, de nem lőtt gólt Argentína

Argentína gól nélküli döntetlenre végzett Kolumbiával a 2014-es labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai zónájában.

Messi

A sérüléssel bajlódó Lionel Messi csak a kispadon üldögélt az argentin válogatottban, míg Radamel Falcao kezdett a kolumbiai együttesben. A 26. percben mindkét csapat tíz emberre fogyatkozott, Cristian Zapata összeakaszkodott Higuaínnal, kicsit rugdosódtak is, a játékvezető pedig nem kertelt, azonnal mindkét játékost kiállította. Az 58. percben Messi csereként lépett pályára és az argentin válogatott életre kelt, több veszélyes akciót vezetett. A 71. percben gólt is szerzett a hazai csapat, Agüero talált be, a partjelző azonban lest jelzett - tévesen. Végül 0-0-ra zártak a felek.

A dél-amerikai selejtezősorozat első négy helyezettje kijut a vb-re, míg az ötödik pótselejtezőt játszik az ázsiai selejtezősorozat ötödik helyezettjével.

Labdarúgó világbajnoki-selejtezők
dél-amerikai zóna
Argentína-Kolumbia 0-0

Bolívia-Venezuela 1-1 (0-0)
Gól: J. Campos (86.), ill. Arango (58.)

Paraguay-Chile 1-2 (0-1)
Gól: Santa Cruz (87.), ill. Vargas (40.), Vidal (55.)

Peru-Ecuador 1-0 (1-0)
Gól: C. Pizarro (11.)

Az állás: 1. Argentína 12 meccs/25 pont, 2. Kolumbia 11/20 (19-7), 3. Ecuador 20 (16-11), 4. Chile 18, 5. Venezuela 16, 6. Peru 14, 7. Uruguay 13, 8. Bolívia 10., 9. Paraguay 8.