Felkészülés

Haiti gólt tudott rúgni a Tahiti és a többiek ellen készülő spanyoloknak

A Konföderációs Kupára készülő spanyol válogatott 2-1-es győzelmet aratott Miamiban Haiti együttese ellen.

Az amerikaifutball-bajnokságban, az NFL-ben szereplő Miami Dolphins stadionjában rendezett mérkőzésen a spanyolok korán előnyt szerezte Cazorla átlövésével, majd Mata löbbölését követően Fabregas fejelte be a második góljukat. (2-0)

A folytatásban is uralták a meccset, Soldado révén egy kapufáig is eljutottak a második félidőben, de azért nem szakadtak meg az újabb gólokért. Ezt Haiti egy találattal megbosszulta, a 75. percben Guerrier keresztül tört a tessék-lássék odaálló védők között, elhúzta Reina mellett a labdát, majd a kapujába lőtt. (2-1)

Újabb Soldado-kapufa következett, majd Haitinek volt esélye egyenlíteni, de egyik oldalon sem született több gól.

Spanyolország a június 16-án (magyar idő szerint 17-én 0 órakor) kezdődő Konföderációs Kupa csoportkörében Uruguay, Tahiti és Nigéria együtteseivel küzd meg.