Grumicsnak 18 másodperc, Rudolfnak egy szezon kellett a gólhoz

A Pécs 2-1-re verte a Diósgyőrt a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának hétfői meccsén. A hazaiak a kezdés után 18 másodperccel gólt szereztek, míg a DVTK csatára, Rudolf Gergely első találatát szerezte a bajnokságban.

A Pécsnek 18 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy bevegye a Diósgyőr kapuját. Márkvárt jobbról a 16-os előterébe ívelt, Kádár emelkedett, de alászaladt a labdának, a mögötte helyezkedő Grumics pedig hét méterről a bal felsőbe csúsztatott (1-0). A 19. percben kettőre növelte előnyét a hazai csapat, Szatmári egy csellel a bal lábára varázsolta a labdát és jobbról, 12 méterről a rövid alsó sarokba lőtt (2-0). A szünet után azonnal szépített a Diósgyőr, Rudolf két csel után jobbról a hosszú sarokba továbbított (2-1). Ez volt Rudolf első gólja a bajnoki évadban, a 24-szeres válogatott támadó 14 mérkőzés után talált a hálóba. A folytatásban mindkét csapatnak akadt néhány helyzete, de az eredmény már nem változott. A Pécs több mint hat év után tudta legyőzni a Diósgyőrt az élvonalban.

A Pécs helyzete ezzel a sikerrel sem változott, a 13. helyen áll, a DVTK tizedik.