Sportlövő Vk

Újabb világcsúcs az alapversenyben, ezüstérem a döntőben Sidinek

Sidi Péter ezüstérmet nyert légpuskában szombaton a sportlövők müncheni Világkupa-viadalán úgy, hogy az alapversenyben világcsúcsot lőtt.

A szám világbajnoki ezüstérmese, háromszoros Európa-bajnoka a viadal honlapja szerint a 60 lövéses alapversenyt 633,5 körös rekorddal zárta - a május 7-én Fort Benningben felállított saját, 631,9 körös csúcsát javítva tovább -, a döntőben azonban, amelyben a nyolc résztvevő tiszta lappal indult, a kínai Jang Hao-zsan mögé szorult. A dobogó alsó fokára a fehérorosz Ilja Csarhejka állhatott fel.

Kapás István tizedikként zárt 625,4 körös alapversenyes teljesítménnyel, míg Péni István a 34. helyen végzett (621,9).

Női légpuskában Veres Kata 17. (414,6), Karmacsi Ildikó 34. (413), Biatovszki Mira pedig 60. (410,7) lett.