Premjer Liga

Priskin-gól, tömegverekedés, Dzsudzsák-piros Vlagyikavkazban

A sereghajtó és az élvonaltól már biztosan búcsúzó Alanyija Vlagyikavkaz Priskin Tamás góljával legyőzte a nemzetközi kupaszereplésért harcoló Dinamo Moszkvát az orosz labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában. A mérkőzés botrányos véget ért, négy játékost kiállítottak, a fővárosiakat erősítő Dzsudzsákot is.

Priskin a 71. percben szerezte a győztes gólt, egy jobb oldali beadást hat méterről passzolt a hálóba (1-0). A válogatott csatár ötödször volt eredményes az idényben.

A hajrában teljesen elszabadultak az indulatok Kokorin (Dinamo) keményen szerelte Daniel Necót, kirobbantott a balhé, amibe nemcsak a játékosok, hanem a szakmai stábok is beavatkoztak. A videó alapján Dzsudzsák megpróbálta szétválasztani a lökdösődőket, közben neki is lekevertek egyet. Chanturia bosszúból pofon vágta Kokorint, a játékvezető végül négy piros lapot osztott ki, közte a magyar szélsőnek. Tíz perc után folytatódott a mérkőzés.

A vereség sokba kerülhet a Dinamónak: Dan Petrescu együttese lemondhat a harmadik helyről, és az Európa Liga-induláshoz is a Kuban Krasznodar vagy a Szpartak Moszkva botlása szükségeltetik a záró fordulóban. Az Alanyija egy szezont húzott ki az élvonalban, a moszkvaiak ellen mindössze negyedik győzelmét aratta.

A verekedés 3:05-től: