Premjer Liga

Dzsudzsák helyzetig jutott, Koman negyedórát kapott

A Dinamo Moszkva 1-1-re zárt otthon a Krasznodarral az orosz labdarúgó Premjer Liga 28. fordulójának szombati meccsén.

Dzsudzsak

A Dinamo Moszkva a legutóbbi 13 bajnoki meccsén nem kapott ki és azt a Krasznodart fogadta, amely két győztes fellépéssel a háta mögött érkezett a fővárosba. A hazaiaknál Dzsudzsák Balázs kezdett, a vendégeknél Koman Vladimir a kispadon kapott helyett. A 10. percben Dzsudzsák kis híján gólpasszt adott, a jobb oldalon becsapta védőjét, az alapvonalról visszagurított, de az érkező Kokorin 16 méterről a kapu mellé trafált. A 40. percben Dzsudzsák egymaga próbált veszélyt teremteni, a jobb oldalon indult meg, a 16-oson belül egy Zidane-csellel hozta volna magát gólhelyzetbe, de elpattant tőle a labda.

A szünet után hét perccel betalált a Krasznodar, Pereyra kigyózott középen a kapu felé, egy csellel elfektette Juszupovot, majd 20 méterről, jobbal a bal alsóba lőtt (0-1). A 69. percben egyenlített a Dinamo Moszkva, Granat a félpályáról indított, Kokorin a 16-oson belül mellel maga elé helyezte a labdát, majd a kifutó Filcov felett a jobb sarokba emelte (1-1). Egy perccel később Dzsudzsák jobbról befelé húzott, 17 méterről a jobb alsót célozta meg, Filcov bravúrral védett. Koman Vladimir a 74. percben beállt a vendégeknél. Tíz perccel később Dzsudzsák eltolta a labdát Andelkovic mellett, de a Krasznodar védője elkaszálta a magyar szélsőt. Dzsudzsákot ápolni kellett, végül folytatni tudta.

A Dinamo Moszkva ezzel a döntetlennel az ötödik helyre csúszott, a Krasznodar nyolcadik.