Férfi kosárlabda NB I

Előnyben az Alba az elődöntőben

Az alapszakaszgyőztes Alba Fehérvár magabiztos hazai győzelemmel kezdte meg szerdán a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó elődöntőjét a Kaposvár ellen.

A negyeddöntőben mindkét alakulat 3-2-es összesítéssel jutott tovább, az alapszakaszgyőztes Alba az alsóházból felkerült Pécset, a Kaposvár pedig a Jászberényt búcsúztatta egyaránt ötmeccses párharcban. A fáradtság - melytől előzetesen Fekete Ádám, a somogyiak vezetőedzője tartott - a vendégeken látszott jobban, ugyanis a Brandon Wood vezette fehérvári együttes már a nyitónegyedben 12 pontos előnyre tett szert. A folytatásban a kaposváriak Christoper Dunn révén 15-ről 10 pontra csökkentették a hátrányukat, a nagyszünetben 39-26 volt az állás.

Fordulás után 41-37-nél már csak négy, 45-42-nél pedig három pont volt a különbség, a kemény védekezéssel szemben tehetetlen Alba nyolc perc alatt mindössze hat pontot hozott össze. A hazai előny később két pontra olvadt (47-45), ám az utolsó játékrész már 51-45-ről indult. Ekkor azonban két somogyi pontra 11 fehérvári érkezett - főként Woods és Damian Hollis jóvoltából -, és 62-47-nél, bő négy perccel a vége előtt eldőlt a meccs. Az Alba tehát a papírformát igazolva hozta a "kötelező" otthoni győzelmet, a párharc szombaton 18.00 órától Kaposváron folytatódik.