Championship

Futács csapata Bogdánék kárára küzdhet a feljutásért a rájátszásban

Rendkívül fordulatos utolsó forduló után kialakult a Championship alapszakaszának végső sorrendje. A már korábban bajnok Cardiff mellett a Hull City jutott fel egyenes ágon az első osztályba.

A Hullt a Watford szorongatta még, de ők hazai pályán vereséget szenvedtek a Leedstől, így maradtak a harmadik, rájátszást érő helyen.

Az ötödik és a hatodik pozícióért a Crystal Palace, a Bogdán Ádámmal a kapujában felálló Bolton, a Nottingham és a Futács Márkót nélkülöző Leicester küzdött, utóbbi kettő ráadásul egymással játszott.

Bogdán Ádám a Bolton Wanderers kapusaként 2011-ben.

Bogdánék az első bő félóra alatt kétgólos hátrányba kerültek a Blackpool ellen, majd a szünet előtt egyenlíteni tudtak, később azonban nem találtak be. Náluk ért véget hamarabb a mérkőzés, majd figyelhették a Nottingham-Leicester meccset, amely szintén 2-2-re állt, és ez a gólkülönbség alapján a Bolton rájátszásbeli szereplését jelentette volna.

A Leicester azonban a hosszabbításban szerzett góllal nyerni tudott, így pontszámban utolérte Bogdánékat, sokkal jobb gólkülönbségének köszönhetően pedig előzött is. Így az osztályozós "négyes döntőben" a Watford, a Brighton, a Crystal Palace és a Leicester szerepelhet majd, míg a Bolton és a Nottingham marad a Championshipben.

46. (utolsó) forduló
Bolton-Blackpool 2-2 (2-2)
gólszerzők: Eagles (45+2.), Davies (45+4.), illetve M. Philips (21.), Sylvestre (35.)
Nottingham-Leicester 2-3 (1-2)
gólszerzők: Cox (3.), Ward (50.), illetve James (24.), King (43.), Knockaert (90+1.)
Crystal Palace-Peterborough 3-2 (1-1)
gólszerzők: Murray (45. - büntetőből), K. Philips (83.), Jedinak (89.), illetve Tomlin (28.), Mendez-Laing (64.)
Hull City-Cardiff 2-2 (0-0)
gólszerzők: Proschwitz (58.), McShane (63.), illetve Campbell (48.), Maynard (90+5. - büntetőből)
kiállítva: Taylor (90.) - Cardiff
Watford-Leeds 1-2 (1-1)
gólszerzők: Abdi (45+6.), illetve Poleon (42.), McCormack (90.)
kiállítva: Deeney (62.) - Watford

Az alapszakasz végeredménye, élcsoport:
1. Cardiff 87 pont, 2. Hull 79, 3. Watford 77, 4. Brighton 75, 5. Crystal Palace 72, 6. Leicester 68 (71-48), 7. Bolton 68 (69-61), 8. Nottingham 67
Az első két helyezett automatikusan feljutott a Premier League-be, a 3-6. között végzett csapatok rájátszás keretében mérkőznek meg a harmadik feljutó helyért.