Divízió I-es jégkorong vb

Küzdöttünk és elbuktunk, tovább tart az olasz átok

• MD - SzT

A magyar jégkorong-válogatott az olasz együttessel mérkőzött meg a budapesti divízió I/A világbajnokság negyedik játéknapján. A magyarok sokáig egyenrangú ellenfelei voltak az olaszoknak, akik viszont egy emberelőnyös találattal a harmadik harmadban eldöntötték a mérkőzést.

magyar

Nem volt könnyű belőni a magyar csapat esélyeit az olaszok ellen. Mire számíthattunk azok után, hogy kikaptunk a mezőny leggyengébb (Dél-Korea) csapatától, majd elvertük a legerősebbet (Kazahsztán)? A meccs előtt egyértelmű volt a helyzet: ha legyőzzük a taljánokat, akkor az utolsó fordulótól függetlenül feljutunk az elitbe.

A kezdés után beragadtunk a rajtnál, addig ki sem jöttünk a harmadból, amíg az olaszok gólt nem szereztek. Három perc telt el, amikor Rocco lövése Szuper lábai között a kapuba csúszott (0-1). A korai pofon felébresztette a magyar együttest, az első emberelőnyt azonnal gólra váltotta, Mihály bombagóllal egalizált (1-1). Teljesen kiegyenlítődött a játék, kiállítások miatt kétszer játszottunk négy a négy ellen és ekkor végig az olasz harmadban kavartunk. Helyzeteket dolgoztunk ki, bátran játszott a magyar csapat. Emberelőnyben zártuk a harmadot, Dennis többször is bravúrral hárított.

A második harmadban végig domináltunk. Annak dacára, hogy a papírforma olasz fölényt sejtetett sokkal lendületesebben játszottunk ellenfelünknél, többször is létszámfölényben érkeztünk meg a harmadukba. Két alkalommal emberelőnyben kevertünk, sajnos Dennis eszén nem tudtunk túljárni. Fizikálisan sem volt gond, hiába a honosított kanadaiak, Olaszország a játék egyetlen elemében sem nőtt fölénk. Helyzetet sem tudott kialakítani.

A záró menetben minden ott folytatódott, ahol a második menetben befejeződött. Mentünk előre, harcoltunk, lehetőségeket alakítottunk ki, sajnos azonban a korong nem akart Dennis mögé táncolni. A harmad felénél Olaszország emberelőnybe került, és helyzet nélkül gólt szerzett. Már csak három másodperc volt hátra a hátrányból, amikor Iannone betalált (1-2). Hideg zuhany, ott voltunk, mint két éve, ismét futottunk az eredmény után Olaszország ellen. Kilenc percünk maradt az egyenlítésre, a közönség továbbra is teljes hangerővel dolgozott. A hajrában sajnos egyszer sem tudtuk elhozni a bulit az olasz harmadban, így nem minden esetben tudott helyzetet teremteni a magyar csapat. Az utolsó lövés pár másodperccel a vége előtt Vas Mártoné volt, Dennis fogta és ezzel megmentette a meccset Olaszországnak, amely csakúgy mint két éve, ismét Budapesten ünnepelhetett. Tovább tart az olasz átok.

Az olaszoknak már nem tartogat tétet az utolsó játéknap, ezzel a sikerrel feljutott és a mai játékukat elnézve kevés esély van arra, hogy elverjék a kazahokat. Márpedig a magyar csapatnak csak abban az esetben marad sansza a feljutásra, ha este legyőzi Japánt, Kazahsztán pedig nem nyer az olaszok ellen.

Magyarország - Olaszország
1-2 (1-1, 0-0, 0-1)
Gólok: Mihály (7.), illetve Rocco (3.), Iannone (51.)

60. perc: VÉGE! 2-1-re nyertek az olaszok, ezzel biztos feljutók! Utolsó nap dől el a második feljutó kiléte!

60. perc: Vas Márton bombázhatott rá messziről, de Dennis lábbal hárított.

60. perc: Szuper visszatér a pályára, miután semleges harmadbeli buli jött.

60. perc: Szuper Levi lejött már az extra csatárért, Rich Chernomaz időt kér.

60. perc: Utolsó perc veszi kezdetét.

59. perc: Hári lőtte rá kiszorított helyzetből, arra jó volt, hogy végre megálljon a játék, és egy kicsit szusszanjanak a játékosok.

Támadunk, támadunk, de nem tudjuk benn tartani a korongot a harmadukban, a védelmük pedig már nem olyan nyílt, hogy kiugratásokkal veszélyeztessünk.

56. perc: A közönség felhördült, miután két magyar játékost is a jégre taszítva semlegesítettek az olaszok, de a bírók sípja néma maradt.

Kezd kinyílni a védelmünk, és az olaszok is a kontrákra kezdenek beilleszkedni.

55. perc: Kiegészültünk, most már több emberhátrányba nem szabad beleszaladni.

55. perc: Szuper egy klasszikus kapusmozdulattal tünteti el a játékszert a lepkésében.

54. perc: Ismét felálltak az olaszok, közelről próbálták betuszkolni a pakkot Szuper hálójába, eredménytelenül.

53. perc: Szuperről pont egy olasz elé pattant ki a korong, de szerencsénkre nem tudta lekezelni a pattogó játékszert a csatár.

53. perc: Nagy a baj, Mihályt akadályozásért küldik ki.

52. perc: A harmadik sorunk akciózott egyet, de az oldalról érkező erős lövés nem okozott gondot Dennisnek.

Szűk kilenc perc áll rendelkezésre az egyenlítésre.

51. perc: GÓÓÓL! Már csak másodpercek voltak hátra Horváth kiállításából, de az olaszok fel tudtak állni, és a középre érkező passzt Patrick Iannone vágta be Szuper kapujába. (1-2)

51. perc: Magosi kék vonalról lőtte bele Dennis kesztyűsébe, aki nem tudta időben játékba hozni a játékszert.

50. perc: Két Szuper-védés után sikerül felszabadítanunk.

A közönség ismét ráérzett, mikor kell a játékosokért leginkább szorítani, ugrálva buzdítják a csapatot.

49. perc: Egy olasz ment el Horváth mellett, aki csak szabálytalanul tudta megállítani az ellenfelet. Két perces büntetést kapott fogásért.

49. perc: Két hatalmas ütközés a pálya közepén.

Az első sorunk tartotta most benn a korongot az olaszok harmadában, de helyzetekig már nem jutottunk el a jól védekező olaszok között.

46. perc: Kovács Csaba lőhetett rá egy kipattanót Dennis kapujára, de ez is kimaradt.

Elkezdtek az olaszok a hosszú átadásokkal próbálkozni, de első kísérletük tilos felszabadításba fulladt.

44. perc: Mihály szerzett korongot a semleges harmadban, betört, majd apró igazítás után magas lövéssel tesztelte le Dennist, aki hárított.

Folytatódik a kiélezett mezőnyjáték a jégen, egyik csapat sem tudja igazán érvényesíteni az akaratát.

43. perc: Egy bátortalan olasz lövést húzott le Szuper.

42. perc: Egy balul sikerült ütközés után az olasz játékos hagyja el fájdalmak közepette a pályát.

41. perc: Kezdetét veszi a rendes játékidő utolsó harmada: megnyerjük a bulit.

Két harmad után továbbra is 1-1. Sajnos két emberelőnyt is kihasználatlanul hagytunk ebben a játékrészben, ami könnyen visszaüthet még a későbbiekben. Meglepetésre négy a négy elleni játékban tudunk igazán az olaszok fölé nőni, talán megint ez lesz a kulcs, mint a kazahok ellen szerdán.

Pillanatkép: Mihály Árpi lövése beakad az olasz kapuba

40. perc: Vége a második harmadnak. A mezőnyjáték dominált ebben a játékrészben, a kapusok pedig magabiztosak eddig.

40. perc: Utolsó perc a második harmadban.

39. perc: Luftot lő a kapunk előtt az olasz csatár, majd Magosi és Nagy Krisztián vezetett támadást, de Dennis állja az ostromokat.

38. perc: Az olaszok megint odaszúrnak Szupernek, újabb kakaskodás alakul ki a magyar kapu előtt.

37. perc: Mihály Árpi nagy kedvvel játszik, de az olasz védők blokk üzemmódba kapcsoltak.

36. perc: Magosi cselezte át magát a védelmen, de az utolsó megmozdulásba ismét hiba csúszott.

35. perc: Sullivan is visszatér a játékba, újabb emberelőnyt hagytunk kihasználatlanul.

35. perc: Több helyzetet is kialakítottunk az emberelőny végén, de az olaszok sündisznóját nem tudtuk feltörni Dennis kapuja körül.

34. perc: Pozsgaiék visszatértek, öt a négy elleni emberfórban vagyunk.

33. perc: Mihály Árpira játszottunk ki két akciót is, de Dennis már figyel a 23-asunkra.

33. perc: Sullivan kaszálja el Vas Jánost, négy a háromra támadhatunk.

32. perc: Újabb páros kiállítás, Pozsgai és di Casmirro ülnek két percig a padon.

Egyelőre csendesebb ez a harmad az előzőnél, mindkét válogatott védelme feljavult, és nem sok esélyt ad a másik csatárainak.

31. perc: Kiegészülnek az olaszok.

30. perc: Mihály próbálkozott onnan, ahonnan a gólt is szerezte, de Dennis kesztyűje most a korong útját állta.

29. perc: Nagy Gergő kapott remek passzt középen, de nem tudta rendesen lekezelni a pakkot. Előtte Helfer szabálytalankodott, emberelőny következik.

28. perc: Iannone oldalról bikázta rá a kapura a korongot, Szuper mellel védett.

27. perc: Bevetődve piszkálta ki a korongot a magyar játékos az olasz elől, aki már ziccer helyzetbe kerülhetett volna!

26. perc: Végre átlőjük a korongot Dennis kapujához. Ki is védekeztük a hátrányt.

Nem tudunk felszabadítani a harmadunkból, de Szuper kilátását sem takarják az olaszok, aki így le tudja követni az eseményeket.

25. perc: Tisztán lőhetett az olaszok 24-ese, de Szuper kipattanó nélkül fogta a lövést.

24. perc: Szirányi nem bírta már az olasz nyomást, fogásért kiküldték a bírók.

22. perc: Szuper kesztyűje villant villámgyorsan egy lapos lövésnél.

21. perc: Nem tudtunk ebből gólt szerezni, kiegészültek a vendégek.

21. perc: Kezdetét vette a második harmad.

Az elején megleptek minket az olaszok, nagy energiával rontottak ránk, és Rocco révén meg is szerezték a vezetést. A gól megnyugtatta a vendégeket, míg a mieink szép fokozatosan belelendültek a játékba, majd egy emberelőnyös találattal egalizálni is sikerült. Négy a négy ellen kifejezetten jók vagyunk, és az első három percet leszámítva teljesen partiban vagyunk az olaszokkal.

20. perc: Vége az első harmadnak, a következő játékrész elején 30 másodpercig még emberelőnyben leszünk.

20. perc: Szép passzjáték után középre játszottunk a kapáslövést azonban Dennis hárította.

19. perc:  Most az olasz csatár játszotta el Vas János szerepét, de Szuper időben kiszúrt a bárdjával.

18. perc: Vas János nagy élvezettel játszik, átcselezte magát a négy olaszon, majd mellé durrantott, de akkor már az olasz védők szabálytalankodtak vele szemben. Iannone csücsül két percre testre ütésért.

18. perc: Ígéretesen passzolgattunk az olasz harmadban, de végül túlkombináltuk a dolgot.

Szépen megzavarjuk az olaszokat már a saját térfelükben, ahogy azt kell.

16. perc: Gőzbe rohannak bele a cserepadnál, aki kicsit taszít az olaszon, ennek ellenére őt is kiállítják. Újabb négy a négy elleni szakasz.

16. perc: Gőz Balázs már majdnem lement spárgába is, hogy eltakarítsa a korongot a kapunk elől.

15. perc: Benk András robbant ki a védők szorításából, de fonákja elvétette a kaput.

Jól visszazárnak a védelmek mindkét oldalon, a kapusoknak az utóbbi percekben csak a kapu mögé kerülő korongokért kellett kirohanniuk.

A helyzetek ezúttal is megvoltak, de Dennis jól látott minden magyar kísérletet.

12. perc: Visszatértek a kiállítottak, öt az öt elleni játék megy ismét a jégen.

11. perc: Bartalis viharzott el a pálya bal oldalán, de magas lövése nem tréfálta meg Dennist.

11. perc: Vas Jankó fonákját lábbal védi Dennis.

Ez a felállás a kazahok ellen nagyon feküdt nekünk, hátha sikerül megint beköszönni négy játékossal.

10. perc: Belerohanunk egymásba a kék vonalnál, majd gyors olasz támadás után Szuper véd. Az olaszok megint odapiszkálnak a magyar kapus orra alá, ami után már pofonok is eldurrannak. Scandella és Horváth András ülnek le két percre túlzott keménységért. Négy a négy elleni játékkal folytatódik a mérkőzés.

Most az olaszok tűnnek megilletődöttnek a pályán!

Ladányi és Hári asszisztált Mihály góljához. Ennél jobb emberelőnnyel nem is kezdhettük volna a meccset!

7. perc: GÓÓÓL! Majdnem blokkolják az olasz védők a Mihálynak szánt passzt, de az végül elér a magyar csatárhoz, aki a bedobó kör vonaláról kegyetlenül bevarrja a felsőbe! (1-1)

6. perc: Trevor Johnson testre ütésért bűnhődhet a büntetőpadon.

6. perc: Kapu előtt értünk bele egy lövésbe, de a korong épp csak elkerülte a kaput. Ezután Dennis esett be a kapuba, miután az egyik védő rálökte a csatárunkat.

5. perc: Megvan a magyarok első kapura lövése is, de Dennisnek ez a távoli lövés rutin munka volt.

Ügyesen tartják meg a harmadunkon belül a korongot, eddig csak üldözzük a játékszert, nem tudjuk huzamosabb ideig megtartani.

Gyorsan vezetést szereztek az olaszok, de ezután talán visszavesznek a tempójukból, amivel egyelőre nem tudjuk felvenni a versenyt.

3. perc: GÓÓÓL! Vincent Rocco másodjára már túljár Szuper eszén, villámgyorsan villant a csuklója, Szuper reagálni sem tudott az oldalról érkező lövésre. (0-1)

3. perc: Ismét Szuper hárítja Vincent Rocco lövését, a lefújást követően túl közel kerülnek az olaszok a kapusunkhoz, ami nem tetszett Horváth Andrásnak.

2. perc: Megvan Szuper első védése, Giulio Scandella magas lövése halt el a kapusunk lepkés kesztyűjében.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Már-már szokásosan, az ellenfél nyeri az első bulit!

19:29: Teltházas közönség várja az első korongbedobást.

19:29: Nem változtattunk a szerdai kerethez képest, Szuper kezd nálunk, az olaszoknál Adam Dennis.

19:26: Két előzetessel is készültünk a találkozó előtt, melyeket itt és itt olvashatják!

19:25: Piros mezben megérkeznek a magyarok.

19:23: Magyarország és Olaszország jégcsarnokban már 31 alkalommal találkozott egymással. Kilenc győzelmünk mellett 15 vereség és hét döntetlen áll, 100-135-ös gólkülönbséggel. A legelső meccset még 1928-ban játszottuk a taljánok ellen, utoljára pedig 2011-ben találkoztunk velük, akkor 3-2-re kaptunk ki a miskolci EURP Challenge tornán. Persze ami máig az emlékezetünkben van az a két évvel ezelőtti világbajnoksági derbi, melyet hosszabbításban vesztettünk el ellenük.

19:21: Jelen állás szerint a holnapi játéknap maradék három mérkőzése mind rangadó lesz. A britek és a dél-koreaiak a kiesés ellen küzdenek majd, a kazahok és az olaszok csúcsrangadót rendeznek, ami reményeink szerint már csak a második továbbjutó sorsáról fog dönteni. Mi pedig a japánok ellen zárjuk a vb-t!