Divízió I-es jégkorong vb

Ismét szép a világ, két vállon Kazahsztán!

• MD - SzT

A magyar jégkorong-válogatott a budapesti divízió I/A hokivilágbajnokság harmadik játéknapján 2-1-re verte a csúcsfavorit Kazahsztánt és ezzel életben tartotta esélyeit a feljutásra! A magyar csapat története során először verte meg a kazah együttest.

Ha volt bármi haszna a koreaiak elleni vereségnek, akkor annyi feltétlenül, hogy talán a kazahok még inkább lebecsültek minket. Eddig sem gondolták, hogy bajba kerülhetnek ellenünk, de a hétfői játéknapot követően alighanem még könnyebb ütközetre számítottak. Ráadásul a közös történelmünk sem mellettünk szólt, öt mérkőzés és öt sima kazah siker.

Az első harmadban tehettünk volna arról, hogy komolyabban vegyenek minket. Többször veszélyesen kevertünk Vitalij Kolesnyik kapuja előtt, de az NHL-ben is megfordult hálóőr rendre védeni tudott. A harmad felénél 40 másodpercen át kettős emberelőnyben próbálkozhattunk, ám elpuskáztuk a ritkán adódó lehetőséget. Járattuk a pakkot, kerestük az ideális lövőszöget, de hol a védők blokkoltak, hol Kolesnyik volt a végállomás, hol pedig a kaput sem találtuk el. A játékrész végén beszorultunk a harmadunkba, többször csúnyán eladtuk a korongot, ami egy ilyen kaliberű rivális ellen főbenjáró bűn. Emberhátrányban és a kapunkhoz szögezve zártuk a nyitó 20 percet.

A magyar jégkorong-válogatott tagjai ünneplik góljukat a Kazahsztán elleni mérkőzésen a divízió I-es világbajnokságon Budapesten, 2013-ban.

Szerencsére kivédekeztük, majd Sille kiállítását is kihúztuk. Kiegyenlített játék folyt a jégen, a kazahok nem tudtak fölénk nőni, a magyar csapat eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta. Tizenhárom perc telt el a harmadból, amikor gólt szereztünk, Bartalis érkezett meg a koronggal a kazah harmadba, türelmesen tartotta a pakkot, majd balra tolta Mihálynak, aki gyengécske lövést küldött kapura és maga is meglepődött, amikor Kolesnyik kapujában kötött ki (1-0). A bekapott gól után a kazahok azonnal ritmust váltottak, fokozták a tempót, rögtön helyre akarták tenni a "szemtelen" magyar csapatot. A bírók kicsit besegítettek nekik, Bartalist kiállították és az emberelőnyt gólra váltotta Kazahsztán: Sztarcsenko a saját kipattanóját küldte a hálóba (1-1). Sajnos ezt a harmadot is emberhátrányban zártuk, Benk bottal faragta az ellent. Félő volt, hogy a sorozatos emberhátrányok felőrlik a csapat erejét - ekkor már tíz perc csapatbüntetésnél tartottunk.

Talán Rich Chernomaz szövetségi kapitány is erre hívta fel a figyelmet a szünetben, mert a harmadik harmadban fegyelmezettebbek voltunk. Kicsit mintha fölénybe is került volna a magyar válogatott, amely azonban nem tudott komoly helyzetet kialakítani. Sokat lőttünk perifériáról, Kolesnyik tisztán látta a löketeket, ennek megfelelően valamennyit hatástalanította. Azzal azonban nem számolt, hogy mi van akkor, ha végre takarják előle a kilátást. Tokaji lőtt jobbról, a korong egy kazah védőn megpattant, becsapta a kapust és a gólvonal mögé csúszott (2-1). A gól után négy perccel jött a szokásos magyar kiállítás, a bírók nagyvonalúan kiszórták Vas Jánost. Alig védekeztük ki, Benk a lelátóra lőtte a pakkot, újabb hátrány. Hiába, a kazahok csak lőttek és lőttek - Magosit tíz másodpercen belül kétszer is eltalálták, szegény féllábon korizott le a kispadra - de nem találtak, a magyar csapat megőrizte előnyét és története során először győzött Kazahsztán ellen.

Hétfőn is történelmet írtunk, akkor először kaptunk ki Dél-Koreától. Most azért szebb a világ. Pénteken folytatás Olaszország ellen.

Magyarország - Kazahsztán
2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gólok: Mihály (34.), Tokaji (48.), illetve Starcsenko (37.)
Az állás a 4. forduló előtt:
1. Olaszország 9 pont, 2. Magyarország 7, 3. Kazahsztán 6, 4. Japán 3, 5. Koreai Köztársaság 2, 6. Nagy-Britannia 0
Az első két helyezett feljut a világelitbe, az utolsó kiesik a divízió I/B osztályba.
Magyarország-Japán 19.30 - élőben a hatharom.com-on

60. perc: VÉGE! A magyar válogatott 2-1-re legyőzte a kazahokat!

60. perc: Kolesnyik védett egy hatalmasat ziccerhelyzetben. Kiegészül a kazah válogatott.

60. perc: Utolsó perc következik a rendes játékidőből!

Chernomaz is nyugalomra inti a fiúkat, nem kell kapkodni.

Ha kivédekezik a kazahok, körülbelül 20 másodpercük lesz hátra a mérkőzésből, hogy egyenlítsenek.

58. perc: Sofron szólózott egyet, Kolesnyik védte a lövését, de után a kazah csapatkapitány bottal visszahúzta. Emberelőnybe kerülünk, Chernomaz időt kér!

Zúg a Mindent bele! Még három percig tényleg kell a buzdítás!

57. perc: Kivédekeztük ezt a hátrányt is!

57. perc: Blokin erős lökete sem tud átmenni Szuper mamutjai között.

57. perc: Szuper semmit sem bíz a véletlenre, újabb korongot fagyasztott meg. A sok játékmegszakítás jót tesz a mieinknek, pihenhetnek.

56. perc: Szuper tenyerel rá gyorsan a kipattanóra, mielőtt a kapu előtt ólálkodó kazah csatár lecsaphatott volna rá.

55. perc: Benk András sem könnyíti meg a helyzetünket. Játékkésleltetésért ül két percet.

54. perc: Egy hatalmas blokkal ér véget a kazah emberfór!

54. perc: Közvetlen közelről próbálkoztak a kazahok, de Szuper megbabonázta őket.

53. perc: Kilőjük a harmadunkból a pakkot, a közönség nagy ovációval fogadja a felszabadítást!

52. perc: Körbejáratták kis körben a korongot a kapunk előtt, de Szuper ismét védett!

52. perc: Lendületből érkező játékost semlegesített Vas János, szabálytalanul. A kazahok emberelőnyben.

51. perc: Vetődve, csúszva de blokkoljuk a kazahok kísérleteit. Néhány vendég játékos már csóválja a fejét a kihagyott helyzetek miatt.

50. perc: Szuper védett, de azzal a lendülettel el is csúszott, de a korong nem jutott túl rajta. Már 31 védésnél jár!

Kontrák helyett az agresszív letámadás taktikát adta ki a srácoknak Chernomaz.

Most már lehet a kontrákra alapozni a kinyíló kazah védelem ellen!

48. perc: GÓÓÓÓL! Ismét felhördülhet a közönség, egy szerencsés találattal! Tokaji lövése egy védő korcsolyájáról csúszik be a gólvonal mögé! (2-1)

47. perc: A csapatkapitány Trosinszkijt küldik ki, emberelőnyben leszünk.

Mintha átálltunk volna a kontra játékra.

46. perc: Az első sorunk villantott egyet a kazah harmadban, de Kolesnyik ismét a helyén volt.

Kezdenek az érzelmek is a felszínre törni, minden egyes ütközés után még egy kisebb pofont is kiosztanak egymásnak a játékosok.

44. perc: Újabb kazah egyéni akció után izgulhattunk, Zsajlauov elment a védő mellett és Szupert is elfektette, de valahogy kinn maradt a korong.

Jót tett a szünet a magyar játékosoknak, visszatért a lendület a játékba.

42. perc: Szirányi bombázott egyet a kék vonalról, Kolesnyik lepkéssel hárított.

41. perc: Szuper már feküdt, de a kazah csatár fonáklövését a kapusunk a korcsolyájával védte. Kiegészültünk.

41. perc: Magyar bulielhozatallal kezdődik meg az utolsó 20 perc.

Szélig Viktorék eddig jól tartják magukat a kazahok ellen

Ez már sokkal jobb harmad volt magyar szempontból, csak a sok büntetés töri meg a meccs lendületét. Mihály egy szép magyar támadás végén szerzett vezetést nekünk, azonban utána a kazahok egy új fokozatra kapcsoltak, amit segítettek a magyar kiállítások is. Ezeket a záró játékrészben el kell kerülni, hiszen Dél-Korea ellen is ez volt a vesztünk.

40. perc: Vége a harmadnak, 1-1-gyel vonulhatunk a második szünetre. Az emberhátrányból még fél perc lesz hátra a záró felvonás elején.

Már a semleges harmadban zavarjuk őket, eddig kiválóan védekezünk emberhátrányban.

40. perc: A második harmad utolsó perce veszi kezdetét.

39. perc: Benk Andrást magas bot használata miatt büntetik a bírók.

A kazahoknak nem is kellett ennél több, erőt tudtak meríteni az egalizálásból, míg a mieink egyelőre csak kergetik a korongot.

37. perc: GÓÓÓL! Starcsenko ezt egyedül megcsinálta. Előbb a becsúszó védőbe lövi a pakkot, de a kipattanót a már elfeküdt Szuper mellett magabiztosan emeli be a felsőbe. (1-1)

Nagyon fontos kivédekezés következik.

37. perc: Bartalis megy ki a büntetőpadra, miután a térdével elkaszálta az egyik kazah játékost, aki kisebb sérülést is összeszedett az arcmimikájából kiindulva.

37. perc: Saját harmadunkban kaszálják el a védőnket, de a bírók keze nem emelkedik a magasba.

35. perc: Visszatértek a kiállítottak, öt az öt elleni játék van ismét.

Pedig az előző percben a kazah védők szinte minden lövésünket blokkolták, Mihály azonban jól meglátta a rést a blokkok között.

34. perc: GÓÓÓÓL! Szépen átjátszottuk a pálya bal oldaláról a jobbra a korongot, majd Mihály Árpi lövése végre megtalálta az utat a hálóba! (1-0)

33. perc: Ez nem tartott sokáig, Sofront akasztásért küldik is már a büntetőpadra. Négy a négy elleni játék jön.

33. perc: Savenkov gáncsolásért ül a büntetőpadra.

33. perc: Egy kazah távoli lövés a kapuvason csattant, majd a közönség meggyőzte a bírókat, hogy utána szabálytalanul védekezték le a csatárunkat. Videóbíróval is visszanézik a kapuvasat, de nincs gól.

Kezd kinyílni a kazahok védelme, a hosszabb indításaink már nagyobb százalékban jönnek be, mint korábban.

32. perc: Újabb kettő az egy ellen lendületből, de a passz rossz volt a végén.

31. perc: Ígéretes támadást vezethettünk kettő az egyre, de Kolesnyik a lábával védett.

A helyzetek helyett a mezőnyjátékra terelődött át a hangsúly, palánk mellett folyik leginkább a játék.

29. perc: Nagy Krisztián és a negyedik sor teszteli Kolesnyiket.

29. perc: Egy gyenge lövés hal el Szuper kesztyűjében.

28. perc: Bartalis lövése pattant ki Kolesnyikről, de a kapus időben rátenyerelt a játékszerre.

28. perc: Ismét villámgyors támadást vezettek a kazahok, egy gyors középpassz után kapásból vétettek célt.

27. perc: Végre sikerül kijátszani az utolsó emberig, de mellé durrantunk. A kazahok kiegészülnek.

25. perc: Emberhátrányban három az egyre vezethettek támadást a kazahok, de végül időben visszazártunk.

25. perc: Blokin gáncsolt, ezúttal nálunk az emberfór!

25. perc: Sille Tamás visszatérhet a jégre! Az utolsó másodpercekben még volt egy hatalmas blokkunk, ami kellett a gól nélküli eredmény megtartásához!

24. perc: Már a kék vonalnál megszerezzük a hirtelen kapkodni kezdő kazahoktól a korongot.

23. perc: Elcsúszva a jégen is sikerül felszabadítani.

23. perc: Korai volt az öröm, Sille gáncsolásért ülhet két percig, reméljük két perc is marad ebből.

22. perc: Végre kiegészülünk, nagyon meleg percek voltak ezek. Szuper eddig remekül véd.

22. perc: Próbálják takarni Szuper rálátását, de a távoli lövések sem találnak rést a kapuba.

22. perc: Kazah kapáslövés, Szuperről kijön a korong, de rögtön rátenyerel. Kicsivel később a mamut közötti rést is időben zárta.

21. perc: Nagyon keményen megnyomják ezt az emberelőnyt, a védekező játékosok csak szaladnak a korong után.

21. perc: Az egyik kazah ugrott ki ismét, egy az egyre vezethette rá Szuperre, aki viszont hárított lábbal.

21. perc: A magyar válogatott emberhátrányban folytatja a mérkőzést. Vas Marci kiállításából még bő másfél perc van.

A kazahok már kijöttek a jégre, a mieink is érkeznek lassan.

Hullámzó volt a harmad: az elején a kazahok gyakoroltak nyomást a mieinkre, majd két emberelőnynek hála átvettük a mérkőzés irányítását a játék közepére. A kettős emberelőnyt nem tudtuk kihasználni, eddig nagyon jól működik a vendégek védelme, és a kapusuk is úgy véd, mintha a világ legkönnyebb dolga lenne hokikapusnak lenni. A harmad vége ismét a kazahoké volt, és az utolsó másodpercekben a szerencse is mellénk állt, hogy luftot ütött a kazah csatár. Emberhátrányban folytatjuk.

20. perc: Vége az első harmadnak! 0-0-val vonulhatunk szünetre.

20. perc: Vas Mártont gáncsolásért küldik ki, a kazahok majdnem öt másodperc alatt bevágják, de szerencsénkre a középen álló csatár nem találta el a korongot.

20. perc: Kiugrott a védőink mögül az egyik kazah csatár, Szuper és a visszakorcsolyázó védők együttes erővel hárították a lövést.

20. perc: Utolsó perce következik az első játékrésznek.

18. perc: A kazahok loptak korongot, majd kétszer egymás után lőttek Szuper kapujára, de elhalt a korong útja a kapusban.

17. perc: Szuper lepkésében landolt a korong, a válogatott kapus úgy látta jónak, ha magánál tartja sípszóig.

17. perc: Kovács Csaba cselezte át magát a kék vonalon, majd lendületből rádurrantott, de lövése elkerülte a kaput.

Nehezen jutunk el az ellenfél kapujáig, ott pedig Kolesnyikov eddig szikráját sem mutatja, hogy önbizalomhiányban szenvedne.

14. perc: Gyors kettő az egyre támadást vezetett le a kazah emberhátrányos egység, aminek a végén letesztelték Szuper reflexeit, de nem lett komolyabb baj belőle. A kazahok kiegészültek.

14. perc: A kazahok mindenre időben reagálnak, sem a középre passzok, sem a távoli bombák nem járnak sikerrel.

13. perc: Lejár az első emberelőny. Hári Jánoson ezután taszajtanak egy nagyot sípszó után, sem a játékosoknak, sem a közönségnek nem tetszett ez, de nincs újabb kiállítás.

12. perc: Jevgenyij Blokin akadályozásért csatlakozik Kolesnyikovhoz a büntetőpadon. Kettős emberelőnyben a magyarok!

11. perc: Ladányi próbálkozott a szokásos kapu mellőli lövésével, de Kolesnyikov nem kért a kísérletből.

11. perc: Jön az első kiállítás a meccsen, Novopasin bottal akasztásért fog ülni.

10. perc: Most a második sorunk okoz kellemetlen perceket a kazahoknak, de az utolsó megmozdulásokba folyton hiba csúszik. A kazahok jól védekeznek nyomás alatt is.

8. perc: A harmadik sorunk szerzett korongot, majd beszorította a kazahokat, de veszélyes lövésig nem sikerült eljutniuk Benk Andráséknak.

7. perc: Újabb kék vonalról eleresztett lövés Blokintól, újabb Szuper védés.

A kazahokat sem kell félteni, ha ütközős hokiról van szó, már a magyarok harmadában elkezdik faragni a mieinket.

6. perc: Távolról kezdenek el kísérletezni a kazahok, de Szupernek ezek nem okoznak gondot.

5. perc: Ladányi Balázs kúszott be a védők között, de lövésén már nem tudott finomítani, Kolesnyik könnyedén védett.

4. perc: Két gyors passzból már helyzetet teremtenek a vendégek, tilos felszabadításra ütjük kapkodva a korongot.

3. perc: Szuper tenyerel rá a korongra, a kazahok jól tartják a játékszert eddig.

2. perc: Megvan a kazahok első lövése, de Szuper ezt még edzőmérkőzésen is simán védte volna.

19:30 Elkezdődik a mérkőzés! A kazahok hozzák el az első bulit!

19:25 Érkeznek a magyar csapat tagjai nagy üdvrivalgás és tapsvihar közepette!

19:25 A mi kapunkba visszatér Szuper Levente, aki tapasztalatával és higgadtságával lehet leginkább segítségére a magyar csapatnak.

19:23 A vendégeknél Vitalij Kolesnyik védi ismét a kaput. Két meccsen két gólt kapott csupán, a második mérkőzésen shutouttal asszisztált a kazahok győzelméhez. Nem túl jó előjel.

19:21 Ezúttal Vas Márton helyett Kovács Csaba fogja betölteni a védő szerepét a második sorunkban. A Vas testvérek mellett Hári János fogja még kergetni a pakkot a sorban.

19:20 Ismét látványos lézershow előzi meg a válogatott jégre lépését.

19:19 Az első három nap után a britek állnak kieső helyen, míg a kazahok egy győzelemmel az olaszokkal együtt elléphetnének a mezőnytől. Ha ma rendes játékidőben nyernek, akkor a hátralévő két meccsen az olaszoknak és a kazahoknak is csak 1 pontot kell szerezniük a feljutáshoz.