Védelmi hibák okozták a Gladbach vesztét Stuttgartban

A 2013-as naptári évben először nyert Bundesliga-mérkőzést hazai pályán a VfB Stuttgart, amely a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában 2-0-ra győzött a Borussia Mönchengladbach ellen.

Megérdemelten került kétgólos előnybe a Stuttgart már az első félidő során. A házigazda 28 perc elteltével szerzett vezetést, egy bal oldali beadást követően Álvaro Domínguezről saját kapujába pattant a labda. (1-0) Nem sokkal később növelték előnyüket a svábok, az újabb találathoz újabb kapitális védelmi hiba szükségeltetett. Marc-André ter Stegen kapus és Tony Jantzske egymásra várt, Christian Gentner pedig az öt és feles bal csücskének közeléből parádésan emelt a hosszú sarokba. (2-0) Győzelmével Bruno Labbadia csapata lényegében bebiztosította élvonalbeli tagságát a következő idényre, a Gladbach ugyanakkor lépéshátrányba került az Európa Liga-indulásért folytatott küzdelemben.