La Liga

Ronaldo gólokkal büntette a Bilbaót

A címvédő, jelenleg második Real Madrid 3-0-ra diadalmaskodott az Athetic Bilbao otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság vasárnap esti mérkőzésén.

A királyiak kezdőjébe visszatért az eltiltását letöltő Sergio Ramos és Xabi Alonso, a kapuban ismét Diegó López állt, Iker Casillas a kispadon ült - 1999-ben a baszkok ellen debütált a Primera Divisiónban.

Pazarul kezdte a meccset a Real, a 2. percben Cristiano Roaldo állt a bal oldali, 24 méteres szabadrúgás mögé és a a rövid felsőbe tekert (0-1). A 22. percben helyzetbe került a Bilbao is, Susaeta jobbról, nyolc méterről lőtt, Diego López kiütötte a hosszú alsóra tartó labdát. A 37. percben Llorente váratlan, de erőtlen fejesét fogta López. A 42. percben Ángel Di María került ziccerbe, ám jobbról a felső lécet találta el. A 44. percben Ander Herrera 15 méteres lökete zúgott el a kapu bal oldala mellett.

A szünet után az 53. percben Benzema próbálkozását Iraizoz hárította. A 68. percben Cristiano Ronaldo büntetett a sok faragásért, amit elszenvedett a hazaiktól: Xabi Alonso beadását fejelte a léc alá (0-2). A portugál aranylabdás a 76. percben egy gólpasszt is kiosztott a csereként beállt Gonzalo Huguaínnak, aki jobbról, hét méterről a kapufa segítségével a hosszú alsóba gurított (0-3). Előtte Toquero nagyon csúnyán beleszállt Albiolba, megúszta sárgával. A 84. percben Callejón 16-ról a bal alsó mellé tüzelt.

A Real Madrid 3-0-ra nyert a feszült, durva szabálytalanságokat hozó mérkőzésen és visszaállította a hárompontos különbséget az Atlético Madriddal szemben.