FA-kupa

A Wigan simán jutott döntőbe

A Premier League-ben a kiesés ellen harcoló Wigan Athletic 2-0-ra legyőzte a másodosztályú Millwall csapatát az angol FA-kupa első elődöntőjében.

Roberto Martínez együttese egy remek kontrából szerzett vezetést a 25. percben: az akciót Shaun Maloney fejezte be, 11 méterről, kapásból helyezett a kapu közepébe (0-1). A Wigan a második félidő derekán megduplázta az előnyét: Jordi Gómez mesteri passzával Callum McManaman elfektette a kapust és az ötös bal sarkról a hosszú alsóba gurított (0-2).

Az 1932-ben alapított klub története során először jutott be a világ legrégebbi futballsorozatának fináléjába (de az elődöntőbe is). A Wigan ellenfele a holnapi, Chelsea-Manchester City mérkőzés győztes lesz a május 11-i döntőben.