NB I

A Kaposvárnak jobban ment a sárban, elverte a Pápát

A Kaposvár 3-0-ra verte a Pápát a labdarúgó az OTP Bank Liga 21. fordulójának pénteki meccsén.

Waltner Róbert lövi az első gólt Szűcs Lajos kapujába a Kaposvár-Pápa (3-0) mérkőzésen az OTP Bank Liga 21. fordulójának nyitómeccsén.

A pálya talaja miatt kérdéses volt a meccs, de párperces vizsgálódás után Andó-Szabó Sándor játékvezető a játék mellett döntött. Mély és sáros talajon kezdődött a 21. forduló első mérkőzése és egyértelmű volt, hogy idővel tovább romlik a játéktér állapota. Ennek megfelelően nem csak egymással, hanem a körülményekkel is küzdöttek a felek, az első félidőt komoly helyzet nélkül tudták le.

A 67. percben nagy esélyt kapott a Kaposvár, Tóth a 16-os bal oldalán buktatta Balázst, a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak. Waltner Róbert végezte el és a kapu fölé rúgta. A 80. percben Waltner javított, Pavlovics bal oldali passzára érkezett és tisztán, két méterről a hálóba belsőzött (1-0). Egy perccel később Németh Milán buktatta Pavlovicsot a 16-oson belül, újabb büntető rúghatott a Kaposvár. Ezúttal Oláh vállalta és a kapu jobb oldalába küldte (2-0). A 90. percben Szűcs futott ki a labdára a 16-oson kívül, a kapus elvétette, Balázs lecsapott rá és 17 méterről az üres kapuba küldte (3-0).

A pápaiak november 25. óta nem szereztek gólt bajnoki mérkőzésen, legutóbb október 26-án az Egernek találtak be idegenben, a 14. helyen állnak. A Kaposvár két vesztes tavaszi bajnoki után győzött és feljött a kilencedik helyre.