Férfi kézilabda BL

Nem tudta áttörni saját korlátait a Szeged, maradt a szép búcsú

Hazai győzelme után idegenben is szépen küzdött a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, de a kevesebbet hibázó, jobb erőkből álló lengyel Kielce érvényesítette a papírformát és ötgólos sikert aratva megfordította a párharcot.

Mikler Roland rögtön az első percekben bemutatta, hogy nagy napot fogott ki, átlövéseket, szélről és ziccerből jövő labdákat is fogott. Erre szükség is volt, mert volt egy-egy hiba a védekezésben. A támadójáték azonban viszonylag pontos volt szegedi részről a meccs első szakaszában, a Kielce több labdát vesztett. Így 2-2 után sikerült vezetést szerezni, és még a 19. percben is 8-7-es magyar előnyt jegyezhettünk fel.

Antonio Pribanic lő kapura a Pick Szeged-Kielce mérkőzésen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában 2013-ban.

Az első félidő hajrája viszont a lengyeleknek sikerült jobban, különösen Larholm veszített sok labdát, a lerohanásoknál pedig Mikler hiába nyújtott emberfelettit, mindent nem foghatott. Így háromgólos vezetést harcolt ki a Kielce a szünetre. (14-11)

A fordulás után gyorsan dönteni akartak a hazaiak, akik szereztek is gyors gólokat a meg-megnyíló magyar fal "segítségével", de jöttek a válaszok, illetve Skaliczki László jó ütemű időkérése is segített a mieinken. Egy a jobbátlövőnk irányába eltolt 5-1-es rendszerben védekeztek a lengyelek, ez komoly gondokat okozott, Ancsint és Balogh-ot is nehezen választották le az emberéről a szegediek, így sokszor nehézkessé váltak a támadások. Ezért a 45. percre csak kialakítottak egy ötgólos előnyt a hazaiak. (25-20)

A hajrában is szívósan küzdve azonban így is megtartotta a felzárkózás esélyét a Pick Szeged, de ez a több hibának köszönhetően nem realizálódott. Mikler, majd Tatai védései után ritkán tudták a kipattanókat megszerezni a mieink, támadásban továbbra is akadozott a játék, illetve volt hogy a lengyelek által emberhátrányban üresen hagyott kaput sem sikerült eltalálni. Így az 55. perc környékén, 30-25-ös állásnál végleg eldőlt a párharc, Skaliczki László már csak azért kért újra időt, hogy ne fusson bele a csapata egy szégyenteljes vereségbe. Ezt sikerült megakadályozni, a csoportkörben egyedüliként minden meccsét megnyerő Kielce csak négy góllal múlta felül összesítésben a magyar csapatot.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
nyolcaddöntő, visszavágó
KS Vive Targi Kielce (lengyel)-Pick Szeged 32-27 (14-11)
Kielce, vezették: Jevgenyij Zotyin, Nyikolaj Volodkov (oroszok)

Kielce: Losert, Szmal (kapusok), Bielecki 1, Buntic 1, Grabarczyk, Jachlewski 3, Jurecki 6, Lijewski 4, Musa, Olafsson 8, Rosinski, Stojkovic 4, Strlek, Tkaczyk 2, Tomczak, Zorman 3
vezetőedző: Bogdan Wenta

Szeged: Mikler, Tatai, Tóth M. (kapusok), Ancsin 2, Balogh Zs. 3, Buday 1, Czina, Hegedűs, Kekezovics 2, Larholm 8, Nagy N., Pribanic 2, Prodanovic 7, Vadkerti 1, Zubai 1
vezetőedző: Skaliczki László

Vége a mérkőzésnek, úgy tűnik, mégsem adták meg Larholm utolsó gólját, bár erre nem nagyon volt okuk a bíróknak.

60. perc: Ancsin lövése után sarokdobás, a lengyelek már nem figyelnek, Larholm még gólt szerzett. 32-28

60. perc: Tóth Mihály kivédte Strlek hetesét, jutalmul maradhat a hátralévő másodpercekre.

60. perc: Tatai védte Lijewski lövését, Czina mellett azonban hetest harcolt ki a lengyel.

59. perc: Pribanic hetest harcolt ki, Larholm bepörgette. 32-27

59. perc: Zorman érkezett beállóba, nem figyeltek a mieink, belőtte. 32-26

58. perc: Pribanic szép hát mögötti Larholm-passz után lőtt gólt. 31-26

58. perc: Bevadultak kicsit a hazaiak, Buntic gyomron vágta Vadkertit, Musa meglökdöste Larholmot, előbbi két percet kapott.

58. perc: Skaliczki László a szégyenteljes vereséget akarja elkerülni.

58. perc: Skaliczki László még időt kért.

58. perc: Jurecki középről lőtt a léc alá. 31-25

57. perc: Elveszett a labda, ezzel a meccs és a párharc is.

56. perc: Passzív helyzetből lőtt hatalmas gólt Jurecki. 30-25

56. perc: Innentől az egygólos vereség is beleférne...

55. perc: Buday szép passzcsellel tört be, bepattintotta a labdát. 29-25

55. perc: Buntic lövésénél Tatai nagyot védett.

54. perc: Buntic kapufát lőtt, lerohant a Szeged, Pribanic az újra üres kapuba lőtt. 29-24

54. perc: Belemenést fújtak Baloghra.

53. perc: Stojkovic befordult beállóban, remek beállósgólt szerzett. 29-23

53. perc: Larholm a nézők közé dobta a labdát. Emberelőnyben nagyon kár.

52. perc: Jurecki arcon vágta Kekezovicsot, egyértelmű két perc!

51. perc: Buntic passzcsel után lőtt gólt, gyors labdavesztés után Strlek ziccerénél Tatai védett. Lehetett volna faultot fújni. 28-23

51. perc: Larholm bepattintotta a büntetőt. 27-23

51. perc: Buday beállóból Balogh hát mögötti passza után kapufát lőtt, de hetest harcolt ki.

50. perc: Jurecki betört, belőtte. Ez így drága volt. 27-22

50. perc: Üres volt a lengyel kapu, labdaszerzés után Lasica lőtt, de nem találta el...

49. perc: Larholm bevarrta a hétméterst a bal felsőbe. 26-22

49. perc: Prodanovic blokkolt szegedi lövés után harcolt ki hetest.

49. perc: Zorman szándékos láb miatt két percet kapott.

48. perc: Jurecki alsó lövését védte Tatai.

48. perc: Larholm ütemtelenül lőtt, a labda a bal felsőben. 26-21

47. perc: Zorman lövőcsel után betört, gól. 26-20

47. perc: Hibátlan blokk után visszaadták a bírók a labdát a Kielcének.

46. perc: Tatai Péter a Szeged kapujában.

46. perc: Bogdan Wenta időt kért. Nem biztos, hogy a legjobb ütemben, lendületben van a csapata.

46. perc: Szegedi lövés után is a lengyelekhez pattan a kipattanó.

45. perc: Lijewski ütemtelenül lőtt, gól, elmenőben a párharc. 25-20

45. perc: Mikler megint védett, a kipattanó a Kielcéé.

44. perc: Passzív helyzetből Larholm lőtt nagyon a kapu fölé, ütést kapott, a bírók nem fújtak.

44. perc: Jurecki nagy gólt lőtt a jobb oldalra keveredve. 24-20

43. perc: Nem volt jogos, de Ancsin hetest kapott, amit Prdoanovic Losertnek lőtt be. 23-20

43. perc: Olafsson nem létező szögből pattintotta be. 23-19

43. perc: Gyorsan elszórták a mieink a játékszert.

42. perc: Majdnem elszórta Stojkovic a labdát, de végül Olafssonhoz került, ő belőtte. 22-19

41. perc: Buday passzával Kekezovic ment be a bal szélen, bepattintotta. 21-19

41. perc: Jurecki kapott két percet Pribanic módszeres veréséért.

41. perc: Mikler!!!!

40. perc: Jurecki felrúgta magát, Prodanovic indult, ziccergólt lőtt. 21-18

40. perc: Elvesztette a labdát a Szeged.

39. perc: Mikler védett, Olafssonra és a kipattanóra nem figyelt Vadkerti, belőtte az izlandi. 21-17

39. perc: Buday lövését blokkolták, Zubai belőtte. 20-17

39. perc: Olafsson nehéz szögből is bepattintott a rövidre Mikler mellett. 20-16

37. perc: Mikler Zorman-, majd Jachlewski-ziccert védett, Prodanovic belőtte ziccerből. 19-16

37. perc: Bizonytalan támadás végén Vadkert kapura indult, meglepődtek tőle, ő belőtte. 19-15

36. perc: Mikler védte szépen Jurecki átlövését.

36. perc: Vadkerti nagyon nehéz passzára nem volt sok esély, hogy jó legyen, nem is volt az.

36. perc: Skaliczki László támadásbeli figurákat magyarázott, a nyitott védekezés elleni harchoz adott tanácsokat.

36. perc: Skaliczki László időt kért.

35. perc: Mikler nagyszerűen robbant ki egy Stojkovic lövéshez, de a kipattanó a lengyeleké lett, másodjára belőtte a beállós - belülről, de a bírók nem látták. 19-14

35. perc: Prodanovic bepattintotta a hétméterest. 18-14

34. perc: Buday erőszakos meneteléssel kiküzdött egy hetest.

34. perc: Buday labdáját Jachlewski lelopta, majd Lijewski passzával ő került ziccerbe, bepattintotta. 18-13

33. perc: Vadkerti irányítóból Kekezovicsnak tette ki a bal szélre, ő belőtte, Lijewski sajnos gyorsan válaszolt. 17-13

32. perc: Zorman betört középen, a bal alsóba lőtt. 16-12

31. perc: Ancsint sikerült lövőhelyzetbe hozni, középről, test mellől talált be. 15-12

31. perc: Stojkovic lent maradt, a könyöke sérült, a segíteni érkező gyúró is nagyot esett, de mindketten felálltak.

31. perc: A Kielce kezdte a második félidőt, Stojkovic beállóból talált be. 15-11

Mikler Roland szenzációs, Jonas Larholm padlón van. Ez a két véglet jellemzi a Pick Szeged játékát. A védekezés alapvetően jól működött, amikor pedig hibák voltak, Mikler óriási teljesítményt nyújtva mentette, amit még lehetett. Különösen a balszélső Jachlewskit bizonytalanította el, ami egy kicsit a védők dolgán is könnyített. Támadásban remekül kezdett a Szeged, de a Kielce a félidő közepén egy a jobbátlövő irányába eltolt nyitott védekezésre váltott, így hol Balogh-ot, hol Ancsint vette ki a játékból. A mieink játéka ettől statikusabbá vált, sok lett a labdavesztés, így tudta átvenni a vezetést a lengyel csapat. A második félidőben erre kellene megoldást találni kidolgozott labda nélküli mozgásokkal és nagyon pontos passzjátékkal, illetve persze bírni kellene erővel a meccset. Összesítésben két góllal vezet a Kielce, ez mindenképp ledolgozható hátrány, de a lengyelek frissebbnek tűntek, így egy hullámvölgy akár percek alatt eldöntheti a párharcot.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Bielecki átlövése a kapufáról jött ki, nem sikerült már leindítani a lengyeleket.

30. perc: Larholm talpról lőtt félmagasan, Szmal védett.

29. perc: Larholm megint eladta, Olafsson belőtte. 14-11

29. perc: Lijewski átlövését védte Mikler, majd a lengyel leszedte a kipattanót, Jachlewski lövését újra védte Mikler!

28. perc: Olafsson a jobb szélről lőtt, Mikler nagyot védett, Larholm viszonylag gyors támadás végén közel mehetett, középről belőtte. 13-11

26. perc: Ancsin távoli lövésre blokkról sarokdobásra pattant, utána Kekezovics nagyon éles szögből lőtt, a labda még mindig visszapattant, de Pribanictól végül elvették a bírók.

26. perc: Larholm elől már megint elütötték a labdát, Jachlewski újabb ziccert már nem rontott. 13-10

25. perc: Olafssonra hozták ki a figurát a lengyelek, nagy szögből lőtte be. 12-10

25. perc: Szabaddobásból kapura fordulva három pár kéz felett hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe Ancsin! 11-10

24. perc: Bielecki blokkos lövését szépen védte lábbal Mikler.

24. perc: Baloghra belemenést fújtak, megakasztottuk a lerohanást, de Lasica két percet kapott.

23. perc: Larholm eladta, Jachlewski technikai hibát vétett, Vadkerti még csúnyábban eladta, Jurecki belőtte. 11-9

22. perc: Tkaczyk egy rossz lépésnél megsérült, sántikálva hagyta el a pályát.

22. perc: Lijewski balról lőtte vissza a hosszú alsóba a labdát. 10-9

22. perc: Ancsin ütemelőnyt szerzett, Prodanovic éles szögből is belőtte Szmal csípője mellett. 9-9

21. perc: Larholm távoli lövése a kapufáról jött ki, Jachlewski ziccerét Mikler a lécre ütötte, de a kipattanót Olafsson belőtte. 9-8

20. perc: Bielecki a jobb oldalról lőtt Mikler lába mellé. 8-8

19. perc: Prodanovic beállóba keveredett, valahogy megbirkózott a labdáért, Baloghnak ziccerre tette fel, az átlövő balról belőtte. 7-8

19. perc: Elszórták a labdát a lengyelek.

19. perc: Larholm a bal alsóba lőtte a büntetőt. 7-7

18. perc: Prodanovic óriásit esett a jobb szélen, miután Zorman meglökte a levegőben, a két perc elmaradt, de a hetes jön.

18. perc: Megint elvesztette a labdát Larholm, Jurecki lerohanásból talált be. 7-6

17. perc: Talpról lőtt Lijewski, a lécről jött le a labdája, a gólvonalra pattant, onnan kifelé.

17. perc: Lijewski mellé dobta, mivel Vadkerti a levegőben lökte, két perc.

16. perc: Larholm bejátszását lopták le, de a lerohanást megfogta a Szeged.

15. perc: Kínaira tette fel Lijewski, de Mikler hatalmasat védett Jachlewski lövésénél!

15. perc: Buday lépéshibája után a Kielcéé a labda.

14. perc: A Szeged mestere a nyitott védekezés elleni beállósjátékot magyarázta.

14. perc: Skaliczki László időt kért.

14. perc: A bírók szerint Larholm a hatosról felugorva blokkolt nagyot - amúgy nem -, hetes jött, Sojkovic belőtte. 6-6

13. perc: Lijewski szabálytalansága után a Szegedé lett a labda, Balogh lövését Szmal olvasta.

12. perc: Balogh nagyszerűen lőtt kilenc méterről Szmal lábai közé. 5-6

12. perc: Grabarczyk kapott labdát beállóban, belőtte a ziccert. 5-5

11. perc: Larholm közbelövését Szmal védte, szegedi bedobás után másodjára már bevágta talpról a svéd. 4-5

11. perc: Vadkerti bejátszását olvasták, lerohantak a lengyelek és egy izlandi, Olafsson lőtt ziccergólt. 4-4

10. perc: Tkaczyk jobbról páros lábról lőtt nagy gólt. 3-4

9. perc: Zubai labdát szerzett, Buday nem tudott kapura törni, de két passz után mégis lövésre vállalkozott, Szmal védett.

9. perc: Bogdan Wenta időt kért.

9. perc: Balogh erőszakosan betört középen - talán kicsit sok lépéssel - , a hatosról szerzett gólt. 2-4

8. perc: Hazai technikai hiba után a mieinké a labda.

8. perc: Mikler! Majd Szmal... A magyar kapus beállóból, a lengyel Prodanovic zicceréből jövő lövést védett.

7. perc: Lijewski kis ápolásra szorult, de folytatja.

7. perc: Larholm nem találta el a kaput.

7. perc: Tkaczyk távoli lövését nagyszerűen védte Mikler!

6. perc: Labdaszerzés után Larholm indult, belőtte a ziccert. 2-3

6. perc: Prodanovic szépen kerülte meg labda nélkül a szélső védőt, Zubai passzából betalált. 2-2

5. perc: Buday nehéz helyzetből, a testek között lőtt, Szmal védett, gyors lengyel támadás végén Jachlewski volt eredményes a bal szélről. 2-1

4. perc: Vadkerti bevállalós passzal eladta a labdát, de vissza is szerezte.

4. perc: Musára szabálytalan zárást fújtak megint.

3. perc: Újabb rossz szegedi támadás után Mikler két átlövést is védett, az első bedobásra, a második a lengyelek kezébe pattant, majd szabálytalan zárás után Prodanovicot indította, aki egyenlített. 1-1

2. perc: Ancsin amellett, hogy elváltotta magát két percet is kapott.

2. perc: Szétnyílt a fal, Zorman Lijewskinek készített elő, ő bevágta nyolc méterről. 1-0

1. perc: A Szeged kezdte a meccset, de Zubai gyorsan eladta a labdát, Ancsin egy sárga lap árán állította meg az ellentámadást.

16:55 - Azon felül, hogy eleve esélyesebbek voltak a lengyelek, az első meccsen még a védelem oszlopa, Alen Blazevic és a Szegedet a támadásokban vezető, leggólerősebb játékos, Frantisek Sulc is megsérült, így nélkülük kell küzdeni a visszavágón.

16:50 - Az előző hétvégén elvette az addig egyedüliként százszázalékos Kielce veretlenségét a Pick Szeged 26-25-ös győzelmével, így ahogy akkor Vadkerti Attila és az óta már Zubai Szabolcs is elmondta, idegenben "elég az iksz".

KS Vive Targi Kielce (lengyel)-Pick Szeged
Kielce, vezetik: Jevgenyij Zotyin, Nyikolaj Volodkov (oroszok)

Kielce: Losert, Szmal (kapusok), Bielecki, Buntic, Grabarczyk, Jachlewski, Jurecki, Lijewski, Musa, Olafsson, Rosinski, Stojkovic, Strlek, Tkaczyk, Tomczak, Zorman

Szeged: Mikler, Tatai, Tóth M. (kapusok), Ancsin, Balogh Zs., Buday, Czina, Hegedűs, Kekezovics, Larholm, Nagy N., Pribanic, Prodanovic, Vadkerti, Zubai