Síugrás

Freitag győzött Lahtiban, nincs osztrák a legjobb tízben

A szombati síugró csapatgyőzelem után vasárnap az egyéni versenyben is német siker született Lahtiban, ahol Richard Freitag győzött.

Vasárnap délután kellemes napsütésben és enyhe szélben az egyéni versennyel ért véget a Lahtiban rendezett síugró Világkupa hétvége. A szombati csapatversenyben remeklő együttesek (lengyel, német, norvég) tagjai ezúttal is jól szerepeltek és végül ők vitték el az első hat pozíciót. Az első sorozatban sűrű volt a mezőny, hiszen hét pontot belül voltak tízen is az élmezőnyben, kivéve a német Richard Freitagot, aki már ekkor jelentős előnyre tett szert a második helyezett lengyel Kamil Stoch előtt és kereken hat ponttal vezetett. A nagysáncverseny friss világbajnokának számító Stoch aztán másodikra nem tudott igazán jól ugrani, így nem volt veszélyes a németre, sőt végül még a dobogóra sem tudott felállni.

A győzelem simán lett Freitagé, aki mindkét sorozatban a leghosszabb ugrást mutatta be és megérdemelten szerezte meg karrierje harmadik Világkupa győzelmét. A második helyre az ebben a körben 126 méterig jutó Bardal jött fel, aki a hatodik pozícióból tudott jelentősen javítva 80 Világkupa pontot gyűjteni. Erre szüksége is volt, mert ezzel megerősítette második helyét az összetettben honfitársa, Anders Jacobsen előtt és egyelőre elhalasztotta a bajnokavatást. A vasárnapi verseny előtt ugyanis még az is elképzelhetőnek tűnt, hogy az osztrák Gregor Schlierenzauer már megnyeri a pontversenyt. Mivel azonban az idei Négysáncverseny győztes elsőre csak a 17. helyre volt jó és végül 15. lett - így is legjobb osztrákként - egyelőre matematikailag még nem dőlt el a 2012/13-as Világkupa sorozat.

Schlierenzauer előnye jelenleg 474 pont a Vk-címvédő Bardal előtt, a hátralévő öt verseny során pedig maximum 500 pont gyűjthető, így több, mint valószínű, hogy a keddi kuopiói verseny után már Schlierenzauer összetettbeli sikerét ünnepelhetjük, amely a 23 éves osztrák klasszis második kristálygömbje lenne pályafutása során.