Hátrányból verte a Newcastle a Stoke Cityt

A Newcastle United 2-1-re verte otthon a Stoke Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi meccsén.

A mérkőzés előtt a Stoke City három ponttal előzte meg a Newcastle-t. Az első félidőben nem esett gól a két csapat meccsén, majd a 66. percben Cheick Tiote a 16-oson belül szabálytalankodott Jonathan Waltersszel szemben, büntetőhöz jutottak a vendégek. A sértett vállalta és értékesítette (0-1). Hat perccel később egyenlített a Newcastle, Yohan Cabaye 17 méterről szabadrúgásból talált Begovic kapujába (1-1). Ezzel nem volt még vége, a ráadásban fordított a Newcastle, Cissé közelről a jobb sarokba lőtt (2-1).

Az eredményt az jelenti, hogy öt csapat, a Fulham, a Stoke City, a West Ham, a Newcastle és a Norwich is 33 ponttal áll az alsóházban.