Biatlon

Martin Fourcade a sprintben csúnyán elverte a mezőnyt

A csütörtöki egyéni verseny után a szombati sprint futamot is a francia Martin Fourcade nyerte meg Szocsiban.

A férfiak sprint versenyével folytatódott a biatlon Világkupa sorozat az oroszországi Szocsiban. A győzelmet a csütörtöki egyéni versenyhez hasonlóan most is a francia Martin Fourcade szerezte meg, aki ezúttal hibátlan lövészettel "lepte meg" a mezőnyt. A férfi biatlonosok közül az egyik leggyorsabbnak számító francia biatlonos az orosz Jevgenyij Usztjugovot és az élete első egyéni dobogóját elérő norvég Henrik L'Abee-Lundot előzte meg. A 102 indulóból álló mezőnyben volt egy magyar induló is, Gombos Károly háromszor hibázott a lőtéren, így végül több mint hat perces hátránnyal a 99. helyen fejezte be a versenyt.

A francia biatlonos ebben a szezonban már 16. alkalommal állhatott fel a dobogóra, ami új rekord a férfiaknál. Vasárnap egy váltóversennyel folytatódik az olimpiai teszt hétvége Szocsiban, majd a jövő héten Szibériában, Hanti-Manszijszkban zárul a 2012/13-as téli szezon.