Férfi kézilabda NB I

Feszült hangulatú mérkőzésen nyolc góllal győzött a Veszprém a Szeged ellen

• hatharom.com/MTI

30-22-re győzött az MKB Veszprém a Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I 20. fordulójában, így minden bizonnyal az alapszakasz győzteseként készülhet a rájátszásra. A hazaiak jó kezdése okozta sokkból még talpra álltak a Tisza-partiak, ám a második félidőben a játék minden elemében felülmúlta riválisát a bakonyi alakulat.

Kiválóan kezdte a mérkőzést a Veszprém, a házigazda védekezése megfojtotta a szegedi akciókat, Fazekas Nándor pedig fontos védésekkel segítette társait. (3-0) A folytatásban valamelyest stabilabbá vált a vendégek fala, elől pedig Jonas Larholm vette kezébe az irányítást, így 8-8-nál utolérte ellenfelét a Pick. Carlos Ortega időt kért, Czina Józsefet másodszor is kiállították a bírók, Fazekas újabb bravúrjai pedig hozzásegítették az MKB-t ahhoz, hogy négygólos előnnyel vonulhasson pihenőre. (13-9) A pályán lévő feszültség mértékét jól mutatja, hogy Skaliczki László második "csapatgyűlése" előtt berohant a játékvezetőkhöz, hogy számon kérje rajtuk korábbi ítéleteiket.

A második félidőt emberelőnyben kezdhette a Veszprém, a látogatók pedig csupán öt percig tudtak versenyben maradni a győzelemért. Chema Rodríguezt gyorsan kétszer is kiállították, és még ez sem fogta meg a Veszprémet, hanem egy alkalommal kettős emberhátrányban is betalált Fazekas szenzációs védését követően. A 40. percben 21-14-nél Skaliczki László vezetőedző - aki a szezon végén távozik Szegedről - újból időt kért, mert csapata megroppant. Az erőből a folytatásban arra tellett, hogy a 6-7 gólos különbség állandósuljon, ám arra kevés volt, hogy fordulat álljon be. A hajrát több kiállítás tarkította, és ebből is jobban jött ki a Veszprém - volt 28-18 is - , így végül könnyedén nyert. (30-22)

Pribanics próbál betörni Schuch és Nagy László között - Fotó: MTI

MKB Veszprém-Pick Szeged
Élő közvetítésünk

Vége a mérkőzésnek! Az MKB Veszprém 30-22-re legyőzte a szegedieket a bajnokság rangadóján.

60. perc: Zubai nem végezte el az időn túli szabaddobást.

60. perc: Jamali jobbról lőtt nagy gólt a hosszú sarokba. (30-22)

59. perc: Zubai jó bejátszást kapott, első gólját szerezte a meccsen. (29-22)

59. perc: Laluska lőtte át a falat, a labda a kapu jobb oldalában kötött ki. (29-21)

58. perc: Hazai labdavesztés után Pribanic ziccerben indult és a bal alsó sarokba lőtt. (28-21)

58. perc: Pribanicot Nagy ziccerben állította meg szabálytalanul, két perc és hetes! Larholm ezúttal nem hibázott. (28-20)

57. perc: Pesics harcolt ki hétméterest, de Terzic a kapufára bombázott.

56. perc: Prodanovics a jobb oldalról talált a hálóba. (28-19)

56. perc: Újabb pontatlanul befejezett vendég akciót követően Ugalde volt eredményes. (28-18)

55. perc: Nagy lőtt hatalmas gólt nyolc méterről. (27-18)

55. perc: Sulc pattintott lövése zúgott el a kapu fölött.

54. perc: Császár jó passza után Iváncsik Tamás lőtt jobbról a kapu jobb oldalába. (26-18)

53. perc: Kekezovics próbálkozott ejtéssel, de pontatlan volt.

53. perc: Carlos Ortega kért időt.

52. perc: Sulc középről lőtt, Fazekas lábai között csúszott be a labda. (25-18)

52. perc: Sulic és Zubai csaptak össze, mindkettejüket kiállították a bírók.

52. perc: Terzic kapott kétperces kiállítást.

50. perc: Balogh bombázott a kapufára, Sulic jó bejátszást kapott Laluskától és a kapuba lőtt. (25-17)

49. perc: Lasica éles szögből leadott lövését védte Fazekas, majd Terzic harcolt ki hetest. Császár hétméteresét Mikler hárította.

49. perc: Laluska megpattanó lövése talált utat a hálóba. (24-17)

49. perc: Chama került a földre Vadkerti lerántása után, kiállítás!

48. perc: Zubait rántották vissza, hétméteres! Larholm a kapu mellé bombázott.

47. perc: Veszprémi belemenés után Kekezovics dobott gólt ziccerből. (23-17)

47. perc: Vadkerti hiába pattintott a hálóba, belemenés miatt nem volt érvényes a találat.

46. perc: Buday lövése a blokkról szállt az alapvonalon túlra.

45. perc: Jamali pontatlanul játszotta be a labdát, labdát vesztett a Szeged, de Gulyás ziccerét Mikler védte.

45. perc: Sulc Baloghtól kapott jó passzt és a hatos vonaláról a hálóba lőtt. (23-16)

44. perc: Hazai labdaszerzés után Gulyás fejezte be góllal a támadást. (23-15)

43. perc: Jamali bombázott a jobb alsó sarokba. (22-15)

42. perc: Prodanovics a jobbszélről tette el a labdát Fazekas mellett a kapuba. (21-15)

41. perc: Nagy óriási erejű átlövését Mikler hárította.

41. perc: Fazekas újabb védése után Pribanic a beálló visszahúzásáért kapott kétperces büntetést.

40. perc: Skaliczki László kikérte utolsó idejét.

40. perc: Szegedi labdavesztés után Sulic könnyű gólt lőtt ziccerből. (21-14)

39. perc: Átlövésből zárkózott a Pick, majd Laluska talált a kapuba jobbról. (20-14)

39. perc: Fazekas mutatott be nagy védést kettős emberhátrányban, a leindítás végén Császár volt eredményes. (19-13)

39. perc: Rutinosan támadott a Veszprém, Gulyás távoli átlövése viszont elzúgott a kapu mellett.

38. perc: Ancsin kapott labdát, majd egy csel után a hálóba lőtt. (18-13)

37. perc: Chema is kétperces kiállítást kapott Pribanic felborításáért.

37. perc: A lefordulni próbáló Pribanicot rántotta le Nagy László, akit kiállítottak a bírók.

36. perc: Larholm középről, a szaggatottról lőtt, Fazekas hárított, a másik oldalon Nagy szerzett gólt ziccerből. (18-12)

36. perc: Pontatlan szegedi átadás után Császár ugrott fel lendületből és zárta góllal a gyors támadást. (17-12)

35. perc: Jamali Császár passza után bombázott a kapu bal oldalába. (16-12)

34. perc: Ancsin passza után Prodanovics jobbról ugrott be és Fazekas lábai között lőtt a hálóba. (15-12)

34. perc: Gulyás dobott ziccert jobbról, de Mikler bravúrral védett.

33. perc: Pribanic használta ki gyorsan az emberelőnyt. (15-11)

33. perc: Chema Rodríguez kapott kétperces kiállítást.

32. perc: A szegedi találatra Sulic válaszolt. (15-10)

31. perc: Emberelőnyben támadhattak a hazaiak, de mire kapura lőttek, mert kiegészült a Pick. Jamali betörés után középről bombázott a hálóba. (14-9)

31. perc: A Veszprém kezdte a második félidőt!

Kiváló védekezésének köszönhetően jól kezdett a Veszprém, három góllal meglépett ellenfelétől, ám a Pick Szeged 8-8-nál utolérte riválisát. Az utolsó öt percben néhány vitatható játékvezetői ítélet korbácsolta az indulatokat, az idegek harcából pedig az MKB jött ki jobban, hiszen a vendégek hatperces gólcsendjét kihasználva négygólos előnyt szerzett a szünetre.

Vége az első félidőnek!

30. perc: Chema készített elő Jamalinak, akinek a lövése a kapufáról vágódott a hálóba. (13-9)

29. perc: Balogh tört be és lőtt gólt az emberhátrányban támadó szegedieknél, miután Sulcot reklamálásért kiállították. (12-9)

29. perc: A szegedi akció során belemenést ítéltek, a leindítás végén pedig Schuch Timuzsin volt a veszprémi gólszerző. (12-8)

28. perc: Sulc átlövését Fazekas simította a kapufára, majd Laluska került ziccerbe a jobbszélen, de nem tudott élni a lehetőséggel.

28. perc: Skaliczki László kért időt, majd berohant a pályára, hogy a játékvezetőkkel vitatkozzon.

27. perc: Iváncsik Gergő ugrott volna balról, Prodanovics buktatta a vonalon belül, hétméteres! Császár a hálóőr lábai között pattintott a kapuba. (11-8)

26. perc: Blazevic lövését Fazekas ütötte az alapvonalon túlra.

25. perc: Nagy maradt üresen, kilyukadt középen a vendégek védelme, az átlövő kísérlete Miklerről pattant a hálóba. (10-8)

25. perc: Mikler védése után hosszan támadott a Szeged, Czina ütötte le Terzicet, másodszor is kiküldték a bírók a Pick játékosát.

24. perc: Sulc készített fel Baloghnak egy labdát, de Fazekas bravúrral védte a lendületből érkező szegedi lövését.

23. perc: Chema Rodríguez erőszakosan tört be középen és dobott gólt a bal alsó sarokba. (9-8)

23. perc: Veszprémi időkérés következik.

23. perc: Jamali rántotta vissza Sulcot, két perc és hétméteres! Larholm a bal alsóba lőtt. (8-8)

22. perc: Chema harcolt ki hetest, Iváncsik Tamás lövését viszont Mikler lábbal hárította.

21. perc: Emberhátrányban támadott a Szeged, a passzív közeli játék végén Balogh lőtte át a falat. (8-7)

20. perc: Sulic szép zárása mellett Chema Rodríguez tört be és szerzett gólt. (8-6)

20. perc: Chema Rodríguezt ütötte meg Czina, két perces kiállítást kapott.

18. perc: Mikler védését követően az egyenlítésért támadhatott a Pick, de passzív miatt elvették tőlük a labdát a bírók.

17. perc: Betörés után szerzett újabb gólt a Szeged Larholm révén. (7-6)

17. perc: Skaliczki László időt kért.

16. perc: Zubait ezúttal sem sikerült megjátszani, majd Miklert segítette ki a kapufa.

15. perc: Sulic a bal oldalról az oldalhálóba lőtt, a másik oldalon pedig Zubai rossz bejátszást kapott. A leindítás végén Ugalde volt eredményes. (7-5)

14. perc: Zubai harcolt ki hétméterest Nagy mellett, Larholm értékesítette a hetest. (6-5)

13. perc: Nagy tekert a jobb oldali kapufára.

12. perc: Prodanovics ziccerből szerzett újabb gólt. Előtte Larholm és Császár is a kapufát találta el. (6-4)

11. perc: Császár kapott jó labdát a hatosvonalon, nem is hibázta el a helyzetet. (6-3)

10. perc: Prodanovics szerzett gólt. (5-3)

10. perc: Sulc Ancsin passza után középről bombázott a kapuba, a másik oldalon Terzic talált a hálóba. (5-2)

9. perc: Nagy egy lövőcsellel elküldött két védőt, majd ziccerben lőtt a kapuba. (4-1)

8. perc: Ancsin góljával zárkózik a Szeged. (3-1)

7. perc: Eladta a labdát Pick, a gyors ellenakció végén már három gól a hazai előny. (3-0)

6. perc: Előbb Terzic, majd Császár lövése jött ki Miklerről.

5. perc: Ancsin kísérletét Fazekas hárította, nagyon jól dolgozott a kapus előtt a védelem.

4. perc: Nagy László bombázott középről a hálóba. (2-0)

3. perc: Jól zárt a hazai fal, Ancsin lőtt át a szaggatottról, de nem talált kaput. A labda maradt a vendégeknél, Sulc lendületből ugrott és lőtt, ám ebből sem lett gól.

2. perc: Iváncsik Tamás szerezte a találkozó első gólját a jobb oldalról beugorva. (1-0)

2. perc: Hosszan, a kaputól távol passzolgatott a Pick, majd Sulc lövését hárította Fazekas.

1. perc: A Szeged kezdte a játékot!

18:59: Kisebb csúszással kezdődik majd a mérkőzés, hiszen még csak most kezdődött a játékosok bemutatása Veszprémben.

18:56: A MKB Arénában Vastag Csaba és Vastag Tamás énekel.

18:55: A két csapat őszi meccsén a Szeged 31-24-re győzött, mellyel átvette a vezetést a tabellán a veszprémiektől. Később azonban a Pick 30-30-as döntetlent játszott Tatabányán, a bakonyiak azóta egyel több meccset játszottak a bajnokságban, így az első helyen állnak.

18:51: A Kiel elleni idegenbeli mérkőzésen megsérült Marco Oneto a mai orvosi vizsgálat után megkapta az engedélyt, hogy a lelátón szurkoljon veszprémi társainak.

18:48: Kedd délelőtt azt is megtudtuk, hogy mely csapatokkal mérkőznek majd a mieink az elitsorozat egyenes kieséses szakaszának első állomásán. A Pick a lengyel Kielce, az MKB pedig a spanyol Ademar León ellen lép pályára.

18:45: Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a férfi kézilabda NB I csúcsrangadója, a két Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős összecsapása Veszprémben.

20. forduló
MKB Aréna, Veszprém, vezetik: Andorka Hucker

MKB: Fazekas, Alilovic (kapusok) - Gulyás, Schuch, Császár, Iváncsik T, Iváncsik G., Laluska, Nagy L., Jamali, Ugalde, Chema, Terzic, Sulic, Pesic, Stanigg
Vezetőedző: Carlos Ortega

Pick: Mikler, Tatai (kapusok) - Sulc, Ancsin, Kekezovics, Larholm, Blazevic, Prodanovics, Lasica, Pribanic, Vadkerti, Zubai, Balogh Zs., Buday, Czina, Nagy N.
Vezetőedző: Skaliczki László