Férfi kézilabda BL

A Minszk Szegeden nem volt dinamikus, innentől az ima is elég lehet

• MTI - hatharom.hu

Bár az előző fordulós veresége után már temetnünk kellett a Pick Szegedet, most újra megvan a magyar bajnoki ezüstérmesnek az esélye a továbbjutásra a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A Tisza-parti együttes legyőzte hazai pályán a Dinamo Minszket, így akár további pontok nélkül is a legjobb 16 közé kerülhet.

Az utolsó szalmaszálba kellett belekapaszkodnia a Szegednek a nyolcaddöntőbe jutás szempontjából, ennek megfelelően nagy lendülettel - és ami még fontosabb, nagyon jól - kezdett a szombati mérkőzésen. A fehéroroszok az első góljukat csak a 10. percben szerezték, de azután is gond volt a támadójátékukkal, illetve Mikler védett szenzációsan, így aztán a vendégek edzője 6-2-nél időt kért.

A Szeged továbbra is extázisban játszott, kettős emberhátrányban nem kapott gólt, a 20. percben pedig már 9-3-ra vezetett. A Dinamo újból időt kért, de ez sem segített. Az első találat, amelyet a minszkiektől nem Szevaljevics lőtt, a 27. percben esett. Mindent elárul a Tisza-partiak remekléséről, hogy az első félidőben csupán öt gólt kaptak. Ehhez Mikler 64 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá.

A szünetet követően rendezettebbé vált a Minszk játéka, ez arra volt elegendő, hogy innentől felváltva estek a találatok. A hazaiak egymást követő három gólját Ancsin szerezte, majd Larholm sikeres megmozdulásai következtek.

Ahogy egy kicsit fellazult a hazai védelem, Skaliczki László vezetőedző időt kért (43. p: 19-13). Sulc kiállítása is jelezte, hogy kisebb hullámvölgybe kerültek a szegediek, ám Mikler lélektanilag fontos pillanatban büntetőt védett, majd Ancsin megint villant.

Egyre feszültebb lett a hangulat, a bírók kiállításokkal próbálták megfékezni az indulatokat. Az emberelőnyökből jobban jött ki a Minszk, és az 55. percben felzárkózott 23-21-re. Sulc gólja jókor esett, Lasica pedig eldöntötte a két pont sorsát.

A Szegeddel bő egy hét alatt nagyot fordult a világ: az előző fordulóban gyenge játékkal kikapott a rivális Schaffhausen otthonában, most pedig - ha a svájciak nem nyernek majd Zágrábban - a csoportkör zárásaként még egy berlini vereség is elég lehet a továbbjutáshoz.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
D csoport, 9. forduló
Pick Szeged-Dinamo Minszk (fehérorosz) 26-21 (12-5)
Újszegedi Sportcsarnok, vezették: Leif Poulsen, Henrik Mortensen (dánok)

Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 7, Balogh, Blazevic, Buday 3, Czina, Kekezovics, Larholm 5, Lasica 1, Nagy N., Pribanic 2, Prodanovics, Sulc 3, Vadkerti 2, Zubai 3
Vezetőedző: Skaliczki László

Minszk: Pejanovics, Bogdanov, Mijatovics (kapusok), Sevalevics, D. Rutenka, Atman, Bruka 1, Cepulis 2, Doroscsuk, Nikolics 2, Nyikulenko 5, Onufrijenko, Ostrusko 4, Szevaljevics 6, Seveljov, Szkopincev, Stecjura 1
Vezetőedző: Szerhij Bebesko

Barcelona (spanyol)-Croatia Zagreb (horvát) 35-25 (19-10)
Csütörtökön játszották:
Schaffhausen (svájci)-Füchse Berlin (német) 35-40

A csoport állása: 1. Barcelona 16 pont, 2. Berlin 14, 3. Minszk 11, 4. Szeged 6, 5. Schaffhausen 4, 6. Zagreb 3

Vége a mérkőzésnek, 26-21-es győzelmet aratott a Pick Szeged a Dinamo Minszk ellen!

60. perc: Tatai védett egy előkészítés nélküli lövést.

60. perc: Buday megpattanó lövésből talált be. 26-21

59. perc: Osztrusko megint mellé lőtt a jobb oldalról.

59. perc: Szabálytalan zárás miatt elvették a labdát a bírók.

58. perc: Szevaljevics ellépte.

58. perc: Nyikulenko kapu fölé lőtt, Tatai Lasicát indította, a szélső belőtte! Meglesz a meccs! 25-21

57. perc: Sulc és Kekezovics nem tudtak helyzetet csinálni, de előbbi kilencről csak felment és kifelé hajolva lőtte harmadik gólját. 24-21

56. perc: Osztrusko most mellé pattintott.

56. perc: "Harcoljatok! Harcoljatok!" - harsog a közönség.

55. perc: Balogh átlövését védte Mijatovics, a visszapattanó labda után Sulc óriási felső lécet lőtt, a kapus hátáról kiperdült a labda.

55. perc: Skaliczki László időt kért. A pontos támadásépítésre és a lendületre hívta fel a figyelmet. "Most kell egy gól!" - üvöltötte Zubai Szabolcs.

55. perc: Szevaljevics újra talpról, ezúttal a jobb felsőbe. Csak kettő közte. 23-21

54. perc: A labda kiment Buday passza után, a bírók nem fújtak.

53. perc: Szevaljevics talpról, középről lőtt a bal alsóba. 23-20

52. perc: Ancsin félfaultos lövése ment fölé, a bírók nem fújtak.

52. perc: Nyikulenko lövését sikerült blokkolni, majd Osztrusko volt túl erőszakos a labdáért folyó harcban, a Szegedé a játékszer.

51. perc: Gyorsan kihasználta a Minszk az emberelőnyt, Ancsin lövését védte Mijatovics. 23-19

51. perc: Pribanic szokás szerint túl erőszakos volt, Nyikulenko lerántásáért kiküldték. Kicsit azért szigorú volt.

50. perc: Buday első hetesét vállalta, belőtte. 23-18

50. perc: Zubai nehéz helyzetben megfogta Ancsin passzát, Doroscsuk nagyot lökött rajta, két perc.

49. perc: Sulc rosszul passzolt, de Nyikulenko lövését Tatai védte.

49. perc: Tatai áll a magyar kapuba.

48. perc: Ancsin előkészítés nélküli lövése bejött, a bal alsóba lőtt, de megint jött a gyors válasz, Nikolics volt eredményes beállóból. 22-18

47. perc: Bruka erőből bevágta a büntetőt. 21-17

47. perc: Nikolics beállóban bedöntötte a védelmet, hétméterest harcolt ki.

46. perc: Zubai emberrel a nyakában is belőtte beállóból. 21-16

46. perc: Nyikulenkót újra közel engedték a mieink, megint belőtte. Ő és Ancsin párbajoznak. 20-16

45. perc: Újabb kétbeállós figura végén Ancsin talált be ismét. 20-15

45. perc: Ancsin gyengére sikerült lövését Mijatovics fogta, gyors gólt kapott ebből a Szeged. Fáradtság látszik. 19-15

44. perc: Szevaljevics második büntetőjét Mikler kifogta!

43. perc: Kettős emberfogás, Larholmot és Ancsint is őrizték. A bírók vették el a labdát, Nikolics hetest harcolt ki.

43. perc: Doroscsuk Nyikulenko remek passza után gólt szerzett, Sulc két percet kapott. 19-14

43. perc: Larholmra belemenést fújtak.

43. perc: A magyar mester azt kérte, hogy védekezésben az egyeneseket hagyják a belső játékosok a kapusnak és a visszahúzott lövésekre figyeljenek ők.

43. perc: Skaliczki László időt kért.

42. perc: Középen hiba van a védekezésben, hetes a Minszknek, belőtték. 19-13

42. perc: Elrontott támadás után sikerült visszaszerezni a labdát, Larholm lőtt ziccergólt a Minszknek, amelynek a kapujában már a harmadik hálóőr, Mijatovics áll. 19-12

41. perc: Újra Zubaira jött ki a figura, ezt is belőtte, Nyikulenko gyorsan felelt középről. 18-12

40. perc: Nikolicsra nem figyeltek a mieink, belőtte. 17-11

39. perc: Zubai a harmadik büntetőt harcolta ki, Larholm ezt is belőtte. A jobb felsőbe. 17-10

38. perc: Larholm test mellől lőtt, Pejanovicsnak nem sok esélye volt védeni, Osztrusko viszont gyorsan válaszolt. 16-10

37. perc: Nyikulenko csuklójával Mikler megint nem tudott mit tenni. 15-9

37. perc: Ancsin talpról engedte el a labdát, Pejanovics feje fölé lőtt! 15-8

36. perc: Mikler védése után ezúttal megvan a labda is!

35. perc: Sulc elől elhalászták a labdát.

34. perc: Doroscsuk beállóból lőtt, Mikler bedobásra rúgta a labdát, Osztrusko talált be ezúttal balról. 14-8

34. perc: Ancsin most kapufát lőtt, Zubai nem tudta megszerezni a kipattanót.

33. perc: Osztrusko talpról jövő lövése Mikler lábai között ment be. 14-7

32. perc: Ancsin negyedszer eredményes! 14-6

32. perc: Nyikulenko talpról, középről remek csuklómozdulattal pörgetett a jobb alsóba. 13-6

31. perc: A Pick Szeged kezdte a második félidőt, Ancsin talált be gyorsan. 13-5

Három játékelemnek köszönhetően nagy különbséggel vezet a Szeged a szünetben. A két beállóra való átrendeződés nagyszerűen működött idáig, ráadásul szinte minden támadásban más játékosra sikerült kihozni a figurákat, amiket a Minszk nyitott, de ma statikusnak bizonyuló védelme nem tudta ezt lekövetni. Védekezésben a magyar csapat fala remekül tartja az ütemet keresztmozgásban a fehéroroszok belső játékosaival, miközben a szélsőket is sikerült rendre jól kiszorítani. Amikor pedig mégis elcsúszott a hazai fal, ott volt Mikler Roland, aki csodálatosan védett az első harminc percben.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Volt még tíz másodperce a Minszknek, de a hazai védelem jól zárt.

30. perc: Vadkerti remekül futott be a szélről, a hatosról lőtt, Bogdanov hozzáért, de nem sikerült védenie. 12-5

29. perc: Blazevicet kiküldték Seveljov lerántásáért, majd Mikler védett ziccert Osztruskóval szemben!

28. perc: Lasica az oldalvonalon kívül vette át a labdát.

28. perc: Elrontották a figurát a szegediek, Osztrusko lőtt gólt. 11-5

27. perc: Skaliczki László időt kért, az eddig látott pontos játékra biztatott, illetve keresztmozgásos figurát javasolt.

27. perc: Stecjura kicselezte egy átemeléssel Larholmot, ő lőtte a negyedik vendéggólt, majd ápolást kért a szegedi svéd kisebb pofonja után. 11-4

26. perc: Pribanic zárt szabálytalanul.

26. perc: Pontatlan szegedi támadásbefejezés után Rutenka a mezőnyben lebirkózta Larholmot, két perc.

25. perc: Atman talpról, alul lőtt a kapu mellé.

25. perc: Larholm betörése után Bogdanov védett, majd Lasica nekiütközött a labdáért folyó harcban a kapusnak. Bogdanov ápolásra szorul.

25. perc: Rutenka éles szögből vállalkozott a jobb szélen, nem talált kaput.

24. perc: Larholm a második hétméterest is bepattintotta. 11-3

24. perc: Pribanic újra befordult, ez most büntetőt ért.

24. perc: Atman előkészítés, lendület nélküli átlövését Mikler nagyszerűen védte.

23. perc: Sulc köténypassza után Pribanic második gólját lőtte. 10-3

22. perc: Szkopincev hátulról rántotta le a nyakánál fogva Sulcot, két perc.

22. perc: Stecjura talpról lőtt, Mikler újra védett!

21. perc: Czina blokkolt egy alsó lövést, Sulc ziccerbe került, de elhibázta, Bogdanov védett.

20. perc: Skaliczki László szeretné, ha nem engednék a befutásokat játékosai.

20. perc: Szerhij Bebesko máris kikérte második idejét.

20. perc: Seveljov Pribanic góljánál kapott egy két percet.

20. perc: A vendégek legjobbja, Pavel Atman először a pályán.

20. perc: Sulc bal oldali bejátszásából Pribanic lőtt gólt. 9-3

19. perc: Mikler védett újra!

19. perc: Sulc futott be a hatosra, Ancsin a külső oldalról találta meg, a szlovák átlövő belőtte. 8-3

18. perc: Szevaljevics középen elküldte Czinát, majd ziccergólt lőtt. 7-3

17. perc: Rutenka mellécunderezett, Vadkerti fölé ejtett, Rutenka ziccerét Mikler védte, Vadkerti középről már betalált. 7-2

17. perc: Ancsin talpról, ütemtelenül lőtt, Bogdanov nagyot védett.

16. perc: Újabb támadást rontottak a vendégek.

16. perc: Sulc a jobb oldalról, éles szögből lőtt, Bogdanov védett.

15. perc: Lasica elszórta a labdát, de így tett a Minszk is.

15. perc: Négy ember is remekelt védekezésben, Czina kicsit eljátszott egy belemenést, a bírók megették.

15. perc: Vadkerti is két percet kapott, kettős emberhátrány.

14. perc: Passzív miatt a Szegedé a labda, de Zubaira olyan kemény támadószabálytalanságot fújtak, hogy két percet kapott. Nikolics esett nagyot mellette.

13. perc: Skaliczki László keresztmozgásos figurákról beszélt az időkérése alatt.

13. perc: Szerhij Bebesko időt kért.

13. perc: Stecjura passzív helyzetből lőtt, Mikler szépen védett, a rendeződő fehérorosz védelmet újra átjátszotta a Szeged, Zubai volt újra eredményes beállóból. 6-2

12. perc: Rossz hazai passz után előre indultak a vendégek, a labda viszont Lasicához került, tőle Sulchoz majd Zubaihoz jutott, a beállós belőtte első gólját. 5-2

12. perc: Ancsin átlövését majd a kicsorgó labda után Sulc ziccerét is védte Bogdanov, a labda láb miatt marad a Szegednél.

11. perc: Szevaljevics ugyanonnan lőtte, jobbról a hosszú alsóba másodszor is. 4-2

10. perc: Ancsin a második gólját szerezte. 4-1

10. perc: Megvan a Minszk első gólja, Szevaljevics lövőcsel után kerülte meg a jobb oldalon Blazevicet. 3-1

9. perc: Vadkerti passzát elütötték a vendégek, a visszarendeződés rendben volt.

8. perc: Stecjura első lövését blokkolta a Szegedi fal, a második fölé ment.

7. perc: Zubai kapott nagyot, Sulc visszaszerezte a labdát és ziccergólt lőtt. 3-0

6. perc: Szabálytalan zárás miatt megint a magyar csapatnál a labda.

6. perc: Jött a harmadik remek bejátszás beállóba, megint Zubai volt ott, de most a kapufára pattintott.

5. perc: Larholm eladta a labdát, de a fiatalabbik Rutenka kezéből is kiesett a játékszer.

4. perc: Mikler szépen védte lábbal az első kapura tartó átlövést! Stecjura próbálkozott talpról.

3. perc: Ancsin került ezúttal beállóban tiszta helyzetbe, Vadkerti labdájával befordult és betalált. 2-0

3. perc: Szevaljevics belemenést követett el, újra a Szegedé a játékszer.

2. perc: Bogdanov a kapus a Minszknél, de már az első hetesre Pejanovics ugrott be, Larhom büntetőjét viszont nem tudta fogni. 1-0

2. perc: Zubai a nyitott védelemben szépen talált helyet, Larholm bejátszása után hetest harcolt ki.

1. perc: Lépéshiba miatt a Szegedé a labda.

1. perc: A Dinamo Minszk kezdte a mérkőzést.

15:28 - A Pick Szeged hét közben rangadót nyert a magyar bajnokságban, annak a Csurgónak az otthonában győztek a Tisza-partiak, amely az előző idényben a bajnokságban döntetlent játszott, a kupában pedig le is győzte őket. Igaz, ezúttal a csurgóiak kevésbé tűntek veretes csapatnak.

15:25 - A Dinamo Minszk öt győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel áll a D csoport harmadik helyén, az már biztos, hogy ennél rosszabbul nem végezhet. Matematikailag viszont még kerülhet előrébb, így nem számíthat könnyű mérkőzésre a Szeged.

15:20 - Az előző fordulóban a Schaffhausen ellen elszenvedett vereség után úgy tűnt, szinte csak matematikai esélye van a Pick Szegednek a továbbjutásra a papírforma alapján. Ezen változtatott a Minszk Zágrábban aratott győzelme. Jelen állás szerint a mieink mai győzelmükkel hatpontosak lennének, és továbbjutó helyen maradhatnának, ha a Zagreb kikapna Barcelonában, illetve ha a Schaffhausen nem tudná a jövő héten legyőzni a horvátokat.

Pick Szeged-Dinamo Minszk (fehérorosz)
Újszegedi Sportcsarnok, vezetik: Leif Poulsen, Henrik Mortensen (dánok)

Szeged: Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin, Balogh, Blazevic, Buday, Czina, Kekezovics, Larholm, Lasica, Nagy N., Pribanic, Prodanovics, Sulc, Vadkerti, Zubai

Minszk: Pejanovics, Bogdanov, Mijatovics (kapusok), Sevalevics, D. Rutenka, Atman, Bruka, Cepulis, Doroscsuk, Nikolics, Nyikulenko, Onufrijenko, Ostrusko, Szevaljevics, Sheveljov, Szkopincev, Stecjura