Bundesliga

Mandzukic ollózása mindent eldöntött, tovább robog a Bayern

A Bayern München 2-0-ra nyert Wolfsburgban a német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának pénteki játéknapján.

Mandzukic

Szenzációs gól döntötte el a meccset. A 36. percben Kroos balról ívelt be szabadrúgást, Schweinsteiger a túl oldalról vissza fejelte a labdát, amit Mandzukic 12 méterről, háttal a kapunak a jobb sarokba ollózott (0-1). Ez volt a horvát csatár 15 gólja a szezonban és miután korábbi csapata hálóját vette be, diszkréten ünnepelt. A 90. percben Robben a leshatáron kapott labdát, majd 10 méterről könnyedén a hálóba lőtt (0-2). A Wolfsburg nem jelentett veszélyt a müncheni kapura, a vendégek három ponttal távoztak.

A bajoroknak továbbra is pazar az idegenbeli mutatójuk, tíz győzelem mellett egy döntetlent jegyeztek és mindössze egy gólt kaptak. Jupp Heynckes együttese jelenleg 18 ponttal vezeti a tabellát a címvédő Dortmund előtt, amely szombaton a Frankfurtot fogadja.