Bajnokok Ligája

Párizsi siker és rövidzárlat Valenciában

A Paris Saint-Germaint 2-1-re nyert a Valencia otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén.

Ibrahimovic

A Bajnokok Ligája csoportmeccsei során a PSG kapta a legkevesebb gólt (3), és ezt Valenciában is igazolta. A spanyol csapat az első félidőben többet birtokolta a labdát, de ennek ellenére sem tudta nehéz helyzetbe hozni, illetve nyomás alá helyezni a francia védelmet. Ezzel szemben a másik oldalon lendületes és ötletes akciókat vezetett a PSG. Lucas a 9. percben a kapufát találta el, majd egy perccel később már gólt szerzett a párizsi csapat: Pastore és Lavezzi kényszerítőzött a jobb oldalon, utóbbi végül átjátszott egy védőt és éles szögből, félmagasan a kapuba bombázott (0-1). Két perccel a szünet előtt másodszor is betalált Carlo Ancelotti együttese, Lucas átvágott egy védőt a jobb oldalon, pontosan lőtt középre, Pastore 11 méterről egyből kapura küldte a labdát, ami Guaita lábai között a hálóba vágódott (0-2).

A szünet után sem változott a helyzett, többet birtokolta a labdát a Valencia, ám a PSG volt a veszélyesebb, Lavezzi és Ibrahimovic is nagy helyzetet puskázott el. Amikor már úgy tűnt, hogy kényelmes előnnyel térhet haza a francia csapat, akkor két váratlan esemény csavart egyet a párharcon. A 90. percben szépített a Valencia, Valdez balról lőtt be szabadrúgást, Ramy pedig öt méterről, középről a hálóba küldte a labdát (1-2). Két perccel később Ibrahimovic rátartott Guardado lábára, amiért azonnal piros lapot kapott. A svéd biztosan nem játszhat a visszavágón, a PSG pedig csak egygólos sikerrel térhet haza.

Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
Valencia-PSG 1-2 (0-2)
Estadio de Mestalla, Valencia, vezeti: Tagliavento (olasz)
Gól: Ramy (90.), ill. Lavezzi (10.), Pastore (43.)
Kiállítás: Ibrahimovic (90+2.)
Valencia: Guaita - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado - Banega (Canales, 46.), Parejo, Costa - Feghouli (Viera, 84.), Soldado, Jonas (Valdez, 46.).
PSG: Sirigu - Jallet, Alex, Sakho, Maxwell - Lucas (Chantome, 53.), Matuiti, Verratti, Pastore (Armand, 88.) - Ibrahimovic, Lavezzi (Ménez, 76.).

A mérkőzés részletes tudósítása

Vége.

92. perc - Ibrahimovic rátartott Guardado lábára, a svédet azonnal kiállította a játékvezető.

90. perc - Szépített a Valencia! Valdez balról lőtt be szabadrúgást, Ramy pedig öt méterről, középről a hálóba küldte (1-2).

88. perc - Pastore helyére Armad állt be.

86. perc - Costa lőtt szabadrúgást jobbról, Sirigu a levegőben úszva ütötte ki a labdát.

84. perc - Feghouli helyett Viera folytatta.

82. perc - Erőlködik a Valencia, Soldadót Alex állította meg a 16-osnál.

76. perc - Lavezzi helyett Ménez állt be a franciáknál.

76. perc - Valdez lerázta magáról Alexet és balról, négy méterről az oldalhálóba bombázott.

72. perc - Guaita mentett a hatalmas helyzetben próbálkozó Ibrával szemben.

69. perc - A Valencia nem tud mit kezdeni a PSG-vel, amely veszélyesen kontrázik.

63. perc - Lavezzi újabb helyzete, ezúttal 11 méterről lőtt a kapusba.

61. perc - Ibrahimovic balról lőtt, a labda a hosszúba tartott, a kapus vetődve védte, a kipattanót Lavezzi mellé trafálta.

60. perc - Valdez beadását Soldado rosszul vette át a 16-oson belül, így nem került szemtől szembe a kapussal.

53. perc - A PSG első cseréje, Lucas helyett Chantome folytatta.

52. perc - Valdez fejesét a léc alól tolta fölé Sirigu.

51. perc - Joao Perreira bombája süvített a kapu felé, szögletre blokkolták.

50. perc - Ott folytatták, ahol abbahagyták, a Valencia többet birtokolja a labdát, de a PSG védelme továbbra is pontosan működik.

46. perc - Folytatódott a meccs. A szünetben kettőt cserélt Ernesto Valverde, a Valencia mestere, Jonast Valdez, Banegát pedig Canales váltotta.

45. perc - Félidő.

43. perc - Kettővel vezet a PSG! Lucas ismét átvágott egy védőt a jobb oldalon, pontosan lőtt középre, Pastore 11 méterről egyből kapura küldte a labdát, ami Guaita lábai között a hálóba vágódott (0-2).

38. perc - Pastore cselezgetett a 16-oson belül, vissza gurított, Lavezzi érkezett a labdára és 15 méterről a kapusba lőtte.

36. perc - Guardado adott volna be balról, ám Jallet kőkeményen érkezett és szögletre szerelt.

32. perc - Kisebb kakaskodás, Lavezzi került a földre, a párizsiak pedig szóvá tették, hogy a hazaiak későn rúgták ki a labdát.

27. perc - Lucas két valenciait is lefutott a jobb oldalon, majd éles szögből Guaitába lőtte a labdát.

26. perc - PSG-kontra, Ibra balról adott be, a túloldalon érkező Pastore magasan fölé küldte a labdát.

25. perc - A Valencia továbbra is többet birtokolja a labdát, de nem tudja folyamatos nyomás alatt tartani a PSG-t.

21. perc - Joao Pereira jobb oldali beadása okozott zavart, Pastore mentett az ötösön belül.

20. perc - Jallet rosszul szabadított fel, éppen Banegához küldte a labdát, aki 17 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

16. perc - Az elmúlt hat percben kétszer faragták Ibrahimovicot - habitusa ellenére viszonylag békésen vette tudomásul.

13. perc - Egy percen belül két szögletet rúgott a Valencia, egyik sem volt veszélyes.

10. perc - Vezet a PSG! Pastore és Lavezzi kényszerítőzött a jobb oldalon, utóbbi végül átjátszott egy védőt és éles szögből, félmagasan a kapuba bombázott (0-1).

9. perc - Lucas tüzelt jobbról, 18 méterről, a labda a hosszú oldali kapufán csattant.

5. perc - A PSG megszállja térfelét, egyelőre hiába passzolgat a Valencia.

2. perc - Lucas rosszul érkezett a földre egy felugrást követően, kifordult a bal bokája.

1. perc - A Valencia kezdte a meccset.

20:35 - David Beckham Londonból érkezett Valenciába, nem szerepel a PSG keretében. Az angol klasszis a lelátóról követi az összecsapást.

20:25 - A PSG elsőként jutott tovább az A csoportból, a Portót, a Dinamo Kijevet és a Dinamo Zagrebet előzte meg. A francia csapat öt győzelem mellett csak egyszer szenvedett vereséget, a Portótól kapott ki. A Valencia második helyen végzett a Bayern München mögött az F csoportban, a spanyolok négy siker mellett egy-egy vereséget és döntetlent jegyeztek.

20:15 - Köszöntjük olvasóinkat! A két csapat korábban 2007. július 29-én Londonban az Arsenal stadionjában előkészületi mérkőzésen találkozott. A PSG 3-0-ra győzött.