Eurochallenge

A hajrát elrontó Szolnok kikapott Franciaországban

Noha 11 perccel a vége előtt még kilenc ponttal vezetett, a Szolnok vereséget szenvedett a francia Gravelines vendégeként kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa nyolcaddöntős szakaszának negyedik fordulójában.

A csoportkörből az F jelű négyes második helyezettjeként továbbjutott szolnokiak - akik tavaly bejutottak a négyes döntőbe - két győzelemmel és egy vereséggel a tarsolyukban érkeztek meg Gravelines-be, amely ugyancsak 2/1-es mérlegnél tartott. A legutóbb a szintén francia Levallois vendégeként alulmaradt Tisza-partiak főként Horváth Ákos kosaraival és remek lepattanózással tartották a lépést riválisukkal, majd a folytatásban a csapatkapitány Báder Márton is elkapta a fonalat, de a leindításokkal sok találatot szerző házigazdák a félidőben 42-40-re vezettek.

Az idén az NB I helyett az Adria Ligában szereplő magyar bajnok és kupagyőztes nagyszünet után óriási tempót diktált, Báder egymaga 5 perc alatt 10 pontot szórt. A 29. percben kilenc pontra megléptek Nenad Asceric vezetőedző tanítványai (53-62), csakhogy a La Manche-partiak - akiknél a cserék sokkal több pontot dobtak, mint a magyarokéi - egy 15-4-es rohammal ismét előnybe kerültek, amelyet már nem is adtak ki a kezükből.

Az utolsó negyedet 27-16-ra elvesztő szolnokiak egy hét múlva a nyeretlen izraeli Holont fogadják.

Kosárlabda Eurochallenge Kupa
J csoport, 4. forduló
Gravelines (francia)-Szolnoki Olaj 82-78 (19-20, 23-20, 13-22, 27-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Báder 21, Gay 15, Sehovic 11
Holon (izraeli)-Levallois (francia) 84-101

Az állás: 1. Levallois 7 pont (354-303), 2. Gravelines 7 (321-310), 3. Szolnok 6, 4. Holon 4